Pradinis / Kultūra / Išleista G. Žumbakienės knyga „Senieji Lietuvos gėlių darželiai“

Išleista G. Žumbakienės knyga „Senieji Lietuvos gėlių darželiai“

Gražina Žumbakienė gimė 1948 m. Biržų rajone. Nuo 1972 m. dirba Lietuvos liaudies buities muziejuje. Per kelias dešimtis savo darbo muziejuje metų surinko daug medžiagos apie senųjų Lietuvos sodybų gėlių darželius, daržus, sodus, sodybų medžius, kambarines gėles, augalų naudojimą per apeigas ir jų reikšmę. Pirmoji ėmė gilintis į Lietuvoje mažai tyrinėtą etnobotanikos sritį ir ją plėtoti.

Į šią knygą sugulė didžioji dalis G. Žumbakienės sukauptos medžiagos apie senuosius Lietuvos gėlių darželius: linksmi ir liūdni žmonių pasakojimai, ketureiliai, dainos, legendos apie puošnius, kvapnius ir gydančius augalus, iš kartos į kartą perduodamos žinios apie jų panaudojimą buityje ir vartojimą gydymui.

Knygoje pateikiama vertinga ir gausi medžiaga ne tik atskleidžia lietuvių šimtmečiais saugotas tradicines vertybes, praturtina Lietuvos etnokultūros fondą, bet ir yra svarbi mūsų tautos tapatumo suvokimui ir kaip Europos kultūrų nematerialaus paveldo dalis.

Knygą galima įsigyti muziejaus kasoje – L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės. Kaina – 12 Eur. Kasų tel. nr. 8 346 47 237. 

Projektą iš dalies finansuoja Kultūros ministerija ir Kultūros taryba.

Knygos leidimą parėmė Gražina Žumbakienė.

Viršelyje – statybų meistras Jonas Žukauskas su mama Uršule Žukauskiene. Mama darželyje pasitinka sūnų, grįžtantį iš darbų Mažeikiuose. 1935 m., Papušų k., Guostagalio ap., Pakruojo r. Iš J. Žukausko albumo.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: