Pradinis / Kultūra / Įspūdingas Viktorijos Gečytės kvarteto pasirodymas Paryžiaus džiazo festivalyje

Įspūdingas Viktorijos Gečytės kvarteto pasirodymas Paryžiaus džiazo festivalyje

Lapkričio 21 d. Paryžiaus centre įsikūrusiame čekų institute buvo surengtas lietuvių džiazo vokalistės Viktorijos Gečytės kvarteto koncertas. Šio modernaus džiazo kvarteto pasirodymas buvo organizuotas  jau 15-ąjį kartą Paryžiuje vykstančio tarptautinio džiazo festivalio „Jazzycolors“ metu. Šiemet festivalyje, rengiamame Paryžiuje esančių užsienių šalių kultūros asociacijos, kurios narė yra ir Lietuva, dalyvavo 23 šalys ir pristatė savo šalies muzikantus devyniolikoje skirtingų kultūros centrų.

Lietuvos vardą pasaulyje garsinančios džiazo atlikėjos Viktorijos Gečytės koncertai rengiami ne tik Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur ji jau dešimt metų gastroliuoja su kontrabosininku Gene Perla, savo ilgametės karjeros metu grojusiu su Nina Simone, Sarah Vaughan ir Elvin Jones.

Jau daug metų Paryžiuje gyvenanti išskirtinio balso savininkė, aktyviai koncertuojanti V. Gečytė koncertui subūrė tarptautinį džiazo muzikantų kvartetą, pakviesdama kartu groti fleitos virtuozę, sklandančią tarp džiazo klasikos, šiuolaikinės kūrybos ir pasaulio etninės muzikos, kompozitorę Aminą Mezaache, taip pat išradingą gitaros meistrą prancūzą Yaną Fernandezą bei niujorkietį kontrabosininką Peterį Gironą. Koncerto metu šio kvarteto programoje skambėjo klasikinio džiazo, bliuzo ir lietuvių liaudies dainų inspiruotos muzikinės interpretacijos.

Koncerto organizavimą finansavo Lietuvos kultūros ministerija, projekto įgyvendinimą koordinavo Lietuvos kultūros institutas.

Vida Gražienė, Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: