Pradinis / Lietuviai svetur / Įspūdžių kupinas Kalėdų laukimas Islandijos lietuvių bendruomenėje

Įspūdžių kupinas Kalėdų laukimas Islandijos lietuvių bendruomenėje

Islandijos lietuvių bendruomenė bei Islandijos lituanistinė mokykla „Trys spalvos“ į Kalėdų laukimo verpetą šiemet įsisuko kiek anksčiau nei įprastai. Bet juk pats laukimas ir yra švenčių esmė ir prasmė. Be to, mums ir vėl nusišypsojo sėkmė sulaukti svečių iš Lietuvos. Į svečius atvyko nepakartojamas, nuotaikingas, išradingas bei žaismingas teatro „Arti“ kolektyvas.

Lapkričio 25 d. įvyko įspūdinga teatralizuota vakaronė suaugusiems, kupina juokingų sąmojų, teatralizuotų pasirodymų, energingų šokių bei daug jaukaus tarpusavio bendravimo. Vakaronė tikrai pranoko visų lūkesčius, o vakaro dalyviai liko sužavėti aktorių bendravimo meistriškumo ir gebėjimo į paslaptingą teatro pasaulį įvilioti visus susirinkusiuosius. Vakaronės dalyviai prisijuokė iki širdies gelmių bei pasisėmė jėgų susitikimui su artėjančia ilga žiema.

Nedera pamiršti ir tradicinės kalėdinės mugės, vykusios prieš suaugusiųjų vakaronę. Gausus būrys šventiškai pasipuošusių pardavėjų siūlė pirkėjams įvairių lietuviškų gaminių bei papuošalų. Visi galėjo ragauti bei įsigyti patikusią prekę.

Lapkričio 26 d. į užburiantį pasakos pasaulį pakvietėme visus vaikučius bei jų tėvelius. Vaikus itin pradžiugino galimybė būti spektaklio aktoriais, patys drąsiausieji į sceną pasikvietė ir savo tėčius bei mamas. Ir ką jūs galvojate, nepraėjus nė pusvalandžiui mes išvydome jaunųjų talentų spektaklį „Saulės išvadavimas“. Vos persirengę teatro kostiumais vaikai tarsi įgavo stebuklingų galių ir kaipmat persikūnijo į savo herojus. Žiūrovai stebėjo spektaklį net kvapą užgniaužę. Juk vaikams stebėti vaikus yra daug įdomiau, smagiau ir suprantamiau. Ypatingų plojimų sulaukė ir energingi tėveliai monstrai, kurie atlikdami savo vaidmenį pranoko turbūt net ir patys save.

Visi pripildėme savo širdeles gerų emocijų bei švenčių laukimo. O kokia gi šventė be Kalėdų Senelio, ar vadinamojo Kalėduko. Šį kartą vaikų laukė tikra staigmena – susitiko du Kalėdų Seneliai – islandiškas ir lietuviškas. Jų akistatoje paaiškėjo, kad visi Kalėdų Seneliai supranta vienas kitą ir gali kuo puikiausiai susikalbėti. Jums reikėjo pamatyti vaikų akis, pilnas nuostabos ir susižavėjimo. Argi Kalėdos ne mažų stebuklų metas? O mes nuoširdžiai dėkojame „Arti“ kolektyvui už nepamirštamas akimirkas, gerumą bei juoką. O jums visiems linkime tikėti mažais gyvenimo stebuklais.

http://ltis.org

Nuotraukos iš bendruomenės archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: