Pradinis / Kultūra / Italijoje tartasi dėl bendro Baltijos šalių istorijos tyrimų centro įkūrimo

Italijoje tartasi dėl bendro Baltijos šalių istorijos tyrimų centro įkūrimo

Italijos sostinėje Romoje vasario 9 dieną Lietuvos ambasados iniciatyva vyko susitikimas su Latvijos ir Estijos ambasadoriais ir Vičencos Socialinės ir religijos istorijos tyrimų instituto (Istituto per le Ricerche di Storia Sociale e Religiosa) atstovais dėl Baltijos šalių istorijos tyrimų centro Italijoje įkūrimo.

Planuojama, jog centras vykdys akademinę veiklą tirdamas Baltijos šalių istoriją, atmintį ir kultūrą bei viešins tyrimų rezultatus Italijoje. Per pirmą susitikimą buvo aptartos ilgamečio bendradarbiavimo perspektyvos, įgyvendinimo bei finansavimo galimybės.

Lietuvos ambasadorė Italijoje Jolanta Balčiūnienė, Latvijos ambasadorius  Italijoje Artis Bērtulis, Estijos ambasadorė Italijoje Celia Kuningas-Saagpakk, Lietuvos kultūros atašė Italijoje Julija Reklaitė, Estijos konsulė Italijoje Klarika Liiv bei Vičencos Socialinės ir religijos istorijos tyrimų instituto atstovai profesorius Tiziano Treu ir istorikas Andrea Griffante sutiko, jog bendro Baltijos šalių istorijos tyrimų  centro įkūrimas yra labai svarbus žingsnis siekiant formuoti naują Baltijos šalių įvaizdį Italijoje.

Kaip teigė vienas iš Baltijos šalių kultūros centro iniciatorių, jau ne vienus metus tyrinėjantis Baltijos šalių istoriją bei laisvai kalbantis lietuvių kalba, Andrea Griffante, Baltijos šalių istorijos tyrimų centro įkūrimas padėtų koordinuoti įvairių mokslininkų, veikiančių Baltijos šalių tyrimų kontekste, darbą. Centras suteiktų Italijos ir užsienio mokslininkams galimybę bendradarbiauti dėl Baltijos šalių kultūros bei istorijos žinių sklaidos Italijoje, padidintų indėlį į tokią tyrimų sritį, taip pat skatintų susidomėjimą Baltijos šalimis Italijoje. Visi susitikimo dalyviai sutiko, kad tai gali daryti sutelkta grupė mokslininkų, kurie pažįsta regioną, jo istoriją bei problemas.

Vičencos Socialinės ir religijos istorijos tyrimų institutas su Vidurio ir Rytų Europos šalimis susijusią veiklą vykdo jau kurį laiką. Netrukus po geležinės uždangos griūties instituto veikla persiorientavo į Vidurio ir Rytų Europos tyrimus, ypač į religinės laisvės problemą okupacijos periodu. Instituto iniciatyva organizuojami tobulinimo kursai apie Baltijos šalių istoriją vidurinių mokyklų mokytojams bei moksleiviams Veneto regione.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: