Pradinis / Aktualijos / Įvertino, koks savanorių indėlis į Lietuvos biudžetą

Įvertino, koks savanorių indėlis į Lietuvos biudžetą

Šiandien, gruodžio 5 dieną, minint Tarptautinę savanorių dieną, džiaugiamės augančia gyventojų, kurie skiria dalį savo laiko savanoriškai veiklai, gausa.

Pixabay.com nuotr.

Savanoriška veikla suteikia pridėtinės vertės ne tik įvairioms ne pelno organizacijoms, pačiam asmeniui auginant savo socialinį kapitalą, bet ir valstybės biudžetui. „Galima iš tiesų pasidžiaugti, jog savanoriškos veiklos mastai Lietuvoje kasmet vis auga – vien šiemet, mūsų užsakymu „Vilmorus“ atliktos apklausos duomenimis, savanoriškoje veikloje dalyvauja apie 27 % šalies gyventojų (anksčiau (16 %) ir šiuo metu (11 %) dalyvauja). Lyginant su atitinkamais 2012 metų duomenimis, gyventojų dalyvavimas savanoriškoje veikloje išaugo nuo 18 % iki minėtų 27 %. Pagal preliminarius skaičiavimus, toks skaičius gyventojų savo neatlygintinu darbu finansine išraiška eurais sukuria daugiau nei 1 % bendrojo vidaus produkto (BVP), arba 7,4 % prisideda prie šių metų valstybės biudžeto“, – teigia Martinas Žaltauskas, Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro direktorius.

Lyginant Lietuvos situaciją Europos Sąjungoje pagal „Eurostato“ ir „Eurobarometer“ duomenis, Lietuva siekia visų Europos Sąjungos šalių vidurkį, kurį viršija tokios išsivysčiusios šalys kaip Olandija, Danija, Jungtinė Karalystė, Švedija, Suomija ir kelios kitos. Skandinavijos šalyse daugiau nei trečdalis, o Norvegijoje beveik pusė visų gyventojų dalyvauja savanoriškoje veikloje, todėl būtina skatinti gyventojus savanoriauti bei stiprinti nevyriausybinių organizacijų sektorių, kuris ir yra tos savanoriškos veiklos vykdymo pamatas.

„International Volunteer HQ“ (IVHQ), daugiau kaip 45 šalyse veikianti organizacija, šiuo metu atkreipia dėmesį į savanorių indėlį sprendžiant migrantų ir pabėgėlių problemas. Ši organizacija jau yra parengusi net 85 000 profesionalių savanorių, šiemet dirbančių įvairiose pasaulio šalyse su seneliais, specialių poreikių turinčiais asmenimis, medicinos pagalbos srityje ir kt. Šie savanoriai padeda migrantams ir prieglobsčio prašytojams. Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro (angl. UNHCR) biuro duomenimis, 2018 m. pasaulyje užregistruota daugiau kaip 65,3 mln. žmonių, priverstinai palikusių savo gimtąsias vietas dėl karo ar žmogaus teisių pažeidimų.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: