Pradinis / Kultūra / Įvyko projekto „Pinigėnai pristato: Atsakomybės epidemija“ finalinis spektaklis

Įvyko projekto „Pinigėnai pristato: Atsakomybės epidemija“ finalinis spektaklis

IMG_9574-2

Sausio 28 dieną startavęs edukacinis projektas mažiesiems „Pinigėnai pristato: Atsakomybės epidemija“ šiandien Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (LVJC) vaikams parodė paskutinįjį šiais metais – finalinį spektaklį.

Į projektą vainikuojantį renginį susirinko per 300 vaikų iš 8 mokymo įstaigų Vilniuje. Projekto tikslas – šiuolaikiškų, nuotaikingų ir socialiai atsakingų personažų pagalba ugdyti mokinių įvairiapusį atsakingumą, atkreipiant vaikų dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą, skatinant jų suvokimą apie teisingą mitybos racioną, aktyvias laisvalaikio praleidimo formas, asmens higieną bei naudingus įpročius, ypač daug dėmesio skiriant finansinio vaikų raštingumo klausimui.

„Pagal vaikų aktyvumą ir susidomėjimą, galima spręsti, kad šis spektaklis jiems – ne tik puiki galimybė prisiminti ir įtvirtinti pagrindines finansinio raštingumo žinias, tačiau ir didelė šventė, kurioje jie gali atskleisti save. Džiugu, kad edukacinis spektaklis visapusiškai prisideda prie vaikų ugdymo. Juk jis moko, kad svarbu ne tik finansinė atsakomybė ir atsakingas pinigų skaičiavimas, tačiau primena ir apie pačius gražiausius, ilgalaikius dalykus, tokius kaip draugystė, meilė ir pasitikėjimas”, – sakė Gerimanta Stankutė, „Danske Bank” Socialinės veiklos ir aptarnavimo kokybės skyriaus vadovė.

Finalinio spektaklio metu Vilniaus vaikus (o tris pastaruosius mėnesius ir visos Lietuvos vaikus)  gražiomis dainelėmis, šokiais ir linksmais dialogais džiugino jau daug kam žinomi „Pinigėnų“ personažai: Kajus, Burtininkas ir Pardavėja Agota bei „Pinigėnų“ miestelio naujakuriai: Triušis Aūū ir Obuoliukas.

Kiekvienas projekte dalyvavęs moksleivis dovanų gavo specialų edukacinį projekto leidinį, buvo apdovanoti projekto balionais, segtuvėliais, marškinėliais bei vaisių užkandžiais. Spektaklio metu vaikai netramdė savo emocijų: krykštavo, juokėsi, skaitė, skiemenavo, bendravo su herojais bei padėjo pagrindiniam personažui Kajui sėkmingai įvykdyti savo misiją.

Po spektaklio iš LVJC esančios didžiosios salės pasklido minia vaikų su spalvingais projekto balionais, kurie nuspalvino ne tik LVJC koridorius, Vilniaus gatves, bet ir projekto organizatorių bei rėmėjų širdis.

Pakalbinta net tris mėnesius trukusio projekto organizatorė ir  VšĮ „ATW sprendimai“ direktorė Joana Petkūnienė, apibendrindama visą projektą džiaugėsi: „dainų, šokio bei juokingų ir kartu pamokančių gyvenimiškų situacijų pripildytas edukacinio pobūdžio spektaklis sulaukė didžiulio vaikų susidomėjimo. Aplankytų mokyklų atstovų padėkos ir kvietimas sugrįžti, daugybė mokytojų ir tėvelių laiškų, kviečiančių projekto spektaklį pasisvečiuoti ir jų mokyklose – puikus įvertinimas organizatoriams ir didžiulė paskata šią akciją padaryti kasmetine tradicija. Todėl edukacinis projektas be abejonės sugrįš į Lietuvos mokyklas ir kitąmet“.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: