Pradinis / Aktualijos / Japonijos ambasadorė K. Shiraishi: „Kaunas – žinomiausias Lietuvos miestas Japonijoje“

Japonijos ambasadorė K. Shiraishi: „Kaunas – žinomiausias Lietuvos miestas Japonijoje“

Kauno miesto savivaldybėje trečiadienį lankėsi Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi. Kauną puikiai pažįstančią diplomatę priėmė vicemeras Vytautas Vasilenko. Susitikimo metu daugiausia kalbėta apie ekonominių ryšių stiprinimą, kultūros renginius ir verslo galimybes Kaune.

Japonijos ambasadorė priminė, jog kovo pradžioje kartu su LR užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi Tokijuje atidarė Lietuvos prekybos rūmus Japonijoje ir lietuviškos produkcijos parodą Lietuvos ambasadoje.

„Šiuo metu prekybos rūmai vienija 18 smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių, tačiau pastebime suintensyvėjusią ekonominių ryšių plėtrą tarp valstybių. Kalbant apie Kauną, tai yra žinomiausias Lietuvos miestas Japonijoje. Jame dirbo mūsų šalyje labai gerbiamas vicekonsulas Chiune Sugihara. Taip pat žinome, kad jūsų mieste vyksta daugybė kultūrinių renginių“, – pabrėžė K. Shiraishi.

„Chiune Sugihara ne mažiau gerbiamas ir Lietuvoje, jo vardo muziejus yra vienas lankomiausių kultūros objektų mieste. Kaunas tikrai gali didžiuoti kultūros renginių įvairove, jau dabar prasideda kasmetis E. Griego ir M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, mėnesio pabaigoje laukiame 24-ojo tarptautinio festivalio „Kaunas Jazz“, o didžiausias dėmesys šiemet bus skirtas jubiliejinei 90-ajai Dainų šventei“, – sakė vicemeras V. Vasilenko.

Vizito metu ambasadorė užsiminė, kad japonų verslininkai aktyviai domisi verslo ir investavimo galimybėmis Lietuvoje. K. Shiraishi Kaunui taip pat pasiūlė užmegzti partnerystės ryšius su Izumiotsu miestu.

„Gegužės mėnesį Kaune lankysis Izumiotsu miesto Pramonės ir prekybos rūmų verslo delegacija. Jau dabar verslininkai iš Lietuvos ten importuoja liną ir lino produktus. Šis vizitas būtų puiki galimybė užmegzti glaudesnius ryšius tarp miestų. Be to, Izumiotsu mieste stipri tekstilės pramonė, žinome, kad Kaune ši pramonės šaka taip pat gerai išplėtota“, – sakė Japonijos ambasadorė.

„Labai džiaugiuosi, kad Japonijos verslininkai domisi lino produktais. Lino auginimas ir apdirbimas Lietuvoje turi senas tradicijas, todėl abiejų šalių verslininkų bendradarbiavimas būtų tikslingas ir prasmingas“, – sakė V. Vasilenko.

Praėjusiais metais eksportas iš Lietuvos į Japoniją išaugo 30 procentų.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: