Pradinis / Žmonės / Jaunasis fotografas Adam Aleksejėvič: „Didžiąją dalį fotosesijų buvau susapnavęs“

Jaunasis fotografas Adam Aleksejėvič: „Didžiąją dalį fotosesijų buvau susapnavęs“

Šiuo metu vieni jauni žmonės sprendžia vieną didžiausių galvosūkių rinkdamiesi profesiją, kiti tebedvejoja, ar tinkamai pasirinko, o dar kitiems nebekyla abejonių dėl savo tolesnio profesinio kelio. Kaunietis Adam Aleksejėvič fotografo darbą pasirinko visiškai netikėtai. Iš tiesų jis ilgai svajojo apie visai kitokią specialybę. Tačiau pabandęs atlikti pirmąją fotosesiją, jis taip įsitraukė į šią sritį, kad ankstesnė svajonė tarsi nublanko. Nors Adamui dar tik aštuoniolika metų, panašu, kad laiko jis veltui nešvaisto, ypač vasarą – vestuvių sezoną.

Kaip susidomėjote fotografija?

Visada sakiau, kad geriausi dalykai gyvenime atsitinka netikėtai. Būtent taip atsitiko ir man. Niekada negalėjau pagalvoti, kad, būdamas dar nepilnametis, būsiu finansiškai nepriklausomas nuo tėvų, bendrausiu su protingais, per televiziją rodomais žmonėmis, lankysiuosi tokiose vietose, kokių eilinio žmogaus akys nepamato. O viskas prasidėjo nuo mano senesnės svajonės dirbti renginių organizavimo srityje. Vis dėlto mano akį tuo metu patraukė fotografijos kursai. Tiesa, tada jie manęs nesužavėjo, tačiau, po kiek laiko nusipirkus fotoaparatą ir padarius pirmąją fotosesiją (ją iki smulkmenų prisimenu iki dabar), fotografija ilgam apsistojo mano gyvenime. Dabar vargu ar be jos įsivaizduočiau savo gyvenimą.

Esate savamokslis?

Lankiau fotografijos kursus, bet jų nebaigiau, tad iš dalies esu savamokslis. Šiuo metu vyksta labai daug įdomių kursų, bet tai labai sunku suderinti su darbu.

Ką dažniausiai fotografuojate?

Viskas priklauso nuo sezono. Vasara yra vestuvių sezonas – tai turbūt pasakytų bet kuris fotografas. Žmonės užsisako fotosesijas dar gerokai prieš vasarą. Pvz., praeitą žiemą aš beveik nedirbau, nes užsakymų buvo nedaug, o šiais metais buvau pardavęs visus savo savaitgalius, per dieną padarydavome po 2–3 fotosesijas.

Tenka fotografuoti ir įvairius gaminius, reklamas ir panašiai.

Kaip gimsta idėjos fotosesijoms?

Idėjos gimsta dažniausiai netikėtai. Keista, bet didžiąją dalį fotosesijų, kurias dariau, prieš tai buvau susapnavęs ir ryte aprašęs savo darbo knygoje. Žinoma, dažnai tenka ir prisitaikyti prie užsakovų – kai kurie jų tiksliai pasako, ko nori.

Ką Jums fotografuoti sunkiausia?

Susimąsčiau. Turbūt sunkiausia fotografuoti labai įsitempusius žmones. Nežinau kodėl, bet daugelis būna susidarę išankstinę nuomonę, esą aš esu arogantiškas, pasipūtęs. Tokiems žmonėms linkiu dalyvauti mano fotosesijose, kad įsitikintų, jog su kiekvienu žmogumi aš ir mano komanda bendraujame lyg seni bičiuliai, stengdamiesi panaikinti baimę fotografuotis ir tiesiog gerai praleisti laiką.

Ar yra temų, kurių fotografuodamas nesiimtumėte?

Manau, kad ne. Man svarbiausia, kad klientas būtų patenkintas (šypsosi – red. past.).

Ar yra fotografų, kurie Jus įkvepia?

Iš tikrųjų esu toks užimtas, kad einu miegoti švintant ir keliuosi apie 12 val., nes darbo turiu porai savaičių į priekį. Tad daug domėtis kitų darbais nelabai lieka laiko. Be abejo, žemai nusilenkiu Gediminui Žilinskui, kuris kuria grožį ir džiugina kiekvieno akį.

Kokie Jūsų artimiausi planai ir ambicijos?

Stengiuosi mažai kalbėti ir viską parodyti savo darbais. Planų ir siekių turiu visada, iki šiol viską pavykdavo sėkmingai realizuoti. Tikiuosi, sėkmė manęs neapleis, svarbiausia – galvoti, kartais – ir porą žingsnių į priekį, juk žmogui galva ant pečių duota ne veltui (šypsosi – red. past.).

Kur būtų galima pamatyti Jūsų darbų?

Neseniai susikūriau savo puslapį socialiniame tinkle „Facebook“, tačiau neapleisiu ir savo anketos, kurioje nuo pat pradžių keliu tiek akimirkas iš fotosesijų užkulisių, tiek pačius rezultatus.

Ką veikiate, be fotografavimo?

Fotografavimas man yra ir darbas, ir laisvalaikis. Vis dėlto stengiuosi nepamiršti skirti laiko ir dėmesio draugams, o penktadieniais, žinoma, – atsipalaiduoti po sunkios savaitės ir nusiteikti ilgam savaitgaliui.

Fotografuodamas daug keliauju po kitus miestus ir šalis, tad mano veikla, manau, yra geriausias darbas ir laisvalaikis.

Kas Jums yra grožis, graži moteris?

Be abejo, mano mama (šypsosi – red. past.). O apskritai, manau, graži moteris yra ta, kuri gerbia save ir žino savo vertę, laiko neleidžia veltui ir turi siekių. Be abejo, gražios yra ir prisižiūrinčios merginos – juk sakoma, kad jeigu negraži išorė, niekas nenorės pažinti gražaus vidaus (šypsosi – red. past.).

Dėkoju už pokalbį.

Kalbino pilietė reporterė Greta Kondrataitė
Pašnekovo asmeninio archyvo nuotraukos

Komentaras

  1. kalbino? man rodos cia tik klausimus nusiunte, sudejo viska i worda ir stai zurnaliste 😀

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: