Pradinis / Kultūra / Jaunieji Lietuvos teatro kūrėjai – konkurso Italijoje nugalėtojai

Jaunieji Lietuvos teatro kūrėjai – konkurso Italijoje nugalėtojai

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bakalaurų komanda ką tik vykusiame Spoleto (Italija) festivalio konkurse „Young European Theatre“ laimėjo I vietą.

LMTA nuotr.

Birželio 29–liepos 3 d. Spoleto mieste (Italija) vyko konkursas „Jaunas Europos teatras“ („Young European Theatre“). Jame ką tik bakalauro studijas baigusių LMTA studentų spektaklis „I dreamt that somebody called me darling“ pagal Haroldo Pinterio pjesę „Iš pelenų į pelenus“ pelnė I vietą.

Spektaklio režisierė Eglė Švedkauskaitė ir aktoriai Kamilė Galkutė bei Petras Šimonis, pasak konkurso komisijos pirmininkės Monicos Vanucchi, buvo apdovanoti už „režisūros skaidrumą ir aktorinę meistrystę“.

Inspiruoti Haroldo Pinterio pjesės, lietuviai sukūrė sapniškoje atmosferoje panardintą spektaklį, tiriantį vyro ir žmonos santykius per eksperimentuojančio gydytojo ir pacientės paralelę.

Spolete jau 61-erius metus vykstantis festivalis „Festival dei Due Mondi“ sutraukia teatro mėgėjus iš visos Europos, o šeštą kartą jo metu organizuojamas konkursas „Young European Theatre“ kviečia atvykti studentus pristatyti savo darbų.

Konkursą organizuoja Nacionalinė Silvio d’Amico teatro akademija Romoje, kuri yra Europos teatro mokyklų ir akademijų sąjungos narė. Šiemet konkurse norintys dalyvauti studentai savo spektakliui privalėjo pasirinkti britų dramaturgo Haroldo Pinterio pjesę, taip pažymint dešimtmetį po garsaus menininko mirties.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: