Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Jaunieji plungiškiai Lietuvai atstovavo tarptautiniame šokių festivalyje Turkijoje

Jaunieji plungiškiai Lietuvai atstovavo tarptautiniame šokių festivalyje Turkijoje

Balandžio 14–26 d. vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“ dalyvavo 40-ajame tarptautiniame šokių festivalyje Bursoje, Turkijoje.

Šokių festivalis organizuojamas Turkijos Respublikos įkūrėjo Mustafo Kemalio Ataturko garbei balandžio 23 dieną. Vaikų šokių festivalį organizuoja nacionalinė Turkijos televizija (TRT) nuo 1979 m. Visi koncertai filmuojami ir tiesiogiai transliuojami per televiziją. Šiemet festivalyje dalyvavo šokių kolektyvai net iš 40 pasaulio šalių. Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“ (vadovė S. Kazlauskytė, baletmeisterė E. Norkevičiūtė-Novoruckienė) didžiuojasi galimybe atstovauti Lietuvai ir Plungės miestui tarptautiniame šokių festivalyje.

Kolektyvas ne tik turėjo išskirtinę galimybę pamatyti skirtingas pasaulio šalių tradicijas, šokius, bet ir visi ansamblio nariai kartu su vadovėmis  nuvyko  į Turkijos sostinę Ankarą. Čia jų laukė keturi svarbūs susitikimai su Turkijos prezidentu, ministru pirmininku, TRT generaliniu direktoriumi, Asamblėjos prezidentu ir gala koncertas Turkijos prezidento Ardogano prezidentiniuose rūmuose. Lietuvaičiai taip pat susitiko ir vakarieniavo su Turkijos konsulu Bursoje.

Grįžęs iš kelionės, liaudies  šokių ansamblis „Žirginėliai“ tęsia  pasiruošimą  Mamos dienai skirtam koncertui, į kurį kviečia  jau gegužės 5 d. 14 val. Plungės kultūros centre. Koncerte dalyvaus ir renginio svečiai „Ugnelė“ iš Vilniaus, „Vijurkas“ iš Klaipėdos ir „Lustė“ iš Latvijos.

Plungės kultūros centro nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top