Pradinis / Mokslas ir švietimas / Jaunimas filmais kovos su diskriminacija

Jaunimas filmais kovos su diskriminacija

„Filmuok – nediskriminuok“ − tokiu šūkiu Lietuvos jaunimo centras pakvietė jaunus žmones kurti socialinius filmus antidiskriminacijos tema. Konkurso tikslas − paskatinti ne tik atskleisti, kaip diskriminacija paveikia žmones, bet ir parodyti išeitis − kaip galime su ja kovoti.

„Eurostato“ duomenimis, tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungoje diskriminacija iki šiol yra paplitęs reiškinys. Nerimą kelia ir tai, kad vis dar esama žmonių, kurie nenorėtų, jog informacija apie įvairias diskriminacijos rūšis būtų įtraukta į ugdymo programas mokyklose. Todėl šiuo konkursu norima paskatinti jaunimą prabilti ir papasakoti, ką žodis „diskriminacija“ reiškia jiems, kokias problemos išeitis jie mato ir gali pasiūlyti visuomenei“, − sako Lietuvos jaunimo centro direktorius Martynas Norbutas.

Pasak M. Norbuto, Lietuvoje socialinių filmų sukurta labai mažai. Todėl tikimasi, kad konkursas gali paskatinti jaunimą imtis šio darbo ir filmais kalbėti apie visuomenei svarbią temą.

„Sukurti socialiniai filmai turėtų tapti žinių šaltiniu. Tačiau kartu tai skatins teigiamus pokyčius visuomenėje. Svarbu tai, kad filmai prabils jaunų žmonių kalba ir nebus tik nuobodūs ir nuasmeninti statistiniai duomenys ar faktai. Socialinis filmas gali atskleisti daug daugiau, pavyzdžiui, kokią įtaką ši diskriminacija daro tiek konkrečiam žmogui, tiek jo vaikams ir aplinkiniams“, − sako Lietuvos jaunimo centro direktorius Martynas Norbutas.

Iki gegužės 20 d. 14−29 metų amžiaus jaunuoliai galės dalyvauti konkurse ir laimėti įspūdingus prizus, kurių fondas siekia 500 eurų. Atrinkti laureatai bus pakviesti į filmų peržiūrą, jos metu ir bus apdovanoti nugalėtojai.

Diskriminacija yra apibrėžiama kaip priekabiavimas, nurodymas diskriminuoti lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos pagrindu.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: