Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Jaunimo muzikos ir poezijos šventė Varėnoje

Jaunimo muzikos ir poezijos šventė Varėnoje

Jau septintą kartą Varėnos Grybų šventėje buvo įkurtas Knygų ir menų kiemas. Jo organizatoriai ir šeimininkai – Varėnos viešoji biblioteka ir Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla.

Tradiciškai neapsieita be knygų. Šventės svečiai turėjo progą susipažinti su Lietuvos leidyklų „Algarvė“, „Andrena“, „Charibdė“, „Metodika“, „Raidynėlis“, „Vaiga“, „Versus Aureus“, „Žara“, Vytauto Račicko leidyklos, knygyno „Rotas“ naujienomis, įsigyti leidinių, pabendrauti su leidėjais, poezijos kūrėjais Juozu Žitkausku, Ernestu Noreika, Mantu Balakausku, vaikų ir paauglių pamėgtu rašytoju Vytautu Račicku. Apie išdykusius vaikus rašantis ir pats savo knygas leidžiantis V. Račickas džiaugėsi tiek jaunųjų skaitytojų, tiek jų tėvų dėmesiu, pasakojo apie savo kūrybą, rašė dedikacijas, autografus.

Visą dieną buvo gausu lankytojų Knygų ir menų kieme. Kol mažiausieji džiaugėsi UAB „Neptūno vandenys“ kūrybinėmis dirbtuvėmis: kūrė darbelius iš molio ir vandens buteliukų, pūtė vandens burbulus, džiaugėsi veido tapybos menu, jaunimas dalijosi dainuojamosios poezijos atradimais. Pasirodė respublikinių dainuojamosios poezijos konkursų laureatai: Justinas Stanevičius (gitara, vokalas), Regita Navickaitė (gitara, vokalas), Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinių grupė Aurelija Baliukynaitė (vokalas, smuikas), Kristina Zubrickaitė (violončelė), Edvinas Karenga (gitara), mokytoja Irena Muzikevičienė. Daug malonių akimirkų dovanojo Merkinės jaunimo etnokultūros klubas „Kukumbalis“, vadovai Rita ir Vytautas Černiauskai, varėniškiai moksleiviai: solistai Milita Užgirytė, Vaidotas Gudauskas, Miglė Žėkaitė, Gabija Miliūtė, Julija Tiškutė ir kt. Muzikos mokytojai parengė akordeono, smuiko, pučiamųjų, gitaros pusvalandžius. Malonu, kad šiemet koncertavo ir patys mokytojai: smuikininkė Saulė Kondrotaitė, akordeonininkai Dariaus Bachovas ir Nerijaus Bakula, trimitininkas Albertas Tiškus, gitaristas Vytas Barcys.

Renginio staigmena – dzūkiška poezijos ir dainų kompozicija, kurią padovanojo liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė ir literatas Juozas Žitkauskas.

Jaunimo muzikos ir poezijos šventę rėmė Lietuvos kultūros taryba ir projektas „Varėnos kraštas – jaunimui, jaunimas – krašto pažangai“ (kodas Nr. EEE-LT05-SADM-01-K-01-024), UAB „Neptūno vandenys“.

Daiva Armonienė, Varėnos viešosios bibliotekos metodininkė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: