Pradinis / Kultūra / Jaunosios režisierės Kamilės Gudmonaitės spektaklis antrąkart žavėjo Italijos publiką

Jaunosios režisierės Kamilės Gudmonaitės spektaklis antrąkart žavėjo Italijos publiką

Jaunos lietuvių režisierės Kamilės Gudmonaitės debiutinis spektaklis „Sapnas“ Augusto Strindbergo pjesės motyvais, praėjusių metų spalio mėnesį viešėjęs Romoje, sulaukė kvietimo dar kartą pasirodyti Italijoje, šįkart Milane. Spektaklis buvo rodomas tarptautinio festivalio „Il Teatro Nudo“ programos metu „Spazio Teatro NO’HMA Teresa Pomodoro“ salėje vasario 3 ir 4 d. Jis tarptautinei publikai pristatytas anglų kalba su itališkais subtitrais.

Sėkmingas spektaklio pasirodymas Romoje neliko nepastebėtas išrankių žiūrovų. Žymus teatro kritikas Graziano Graziani gyrė netradicinę pastatymo geometriją, išbaigtumą ir muzikalumą, stebėjosi tokios jaunos trupės talentu. „Sapnas“ italams pasirodė išskirtinis kaip žodžio, vaizdo ir garso sintezė – prasmingos, plastiškos mizanscenos papildo veiksmą daugybe prasmių, kuria savitą atmosferą, o režisierės konstruktyvumas, logiškų ir iracionalių pradų derinimas sujungia darbą į vientisą kūrinį, neturintį laiko ir erdvės ribų.

Spektaklyje sprendžiamos esminės žmogaus tapatumo problemos pasaulyje, kuris čia, sapne, yra groteskiška mokykla. „Du kart du“ tampa žmogaus gyvenimo prasmės klausimu, o žodžiais išsakyta mintis netenka dalies tiesos ir supaprastina ją. Tai kova tarp logikos ir iracionalaus žmogaus prado, kurio taip bijoma mūsų „sveikame“ pasaulyje. Erdvė ir laikas neegzistuoja. Fantasmagoriški sapno veikėjai mėgina atidaryti duris, o kiekviename žmoguje nukryžiuojamas jo Kristus. Plonytėje riboje tarp sapno ir nubudimo ateina giliausios mintys, nevaržomos logiško kasdienybės mąstymo. Kas yra durys? Gal durų nėra? Ar du kart du tikrai yra keturi? O ar galima suskaičiuoti iki begalybės?

Spektaklis „Sapnas“ yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos teatro režisūros kurso (vadovas Gintaras Varnas) studentės Kamilės Gudmonaitės debiutas teatre. Bendradarbiavo teatras „Utopia“, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras. Vaidina Mantas Zemleckas, Danas Kamarauskas, Gražvydas Staigvilas, Balys Ivanauskas, Aurimas Bainskas, Gytis Laskovas, choras – Rūta Žibaitytė, Danguolė Petrikaitė, Gintarė Kulikauskytė, Jovita Skardžiūtė, Paulina Simutytė. Gastrolės Romoje buvo organizuotos bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu ir kultūros atašė Italijoje.

Kultūros ministerijos inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: