Pradinis / Aktualijos / JAV ambasadorė D. McCarthy: „Esame pasirengę užtikrinti Lietuvos ir kiekvienos NATO narės saugumą“

JAV ambasadorė D. McCarthy: „Esame pasirengę užtikrinti Lietuvos ir kiekvienos NATO narės saugumą“

JAV yra pasirengusi užtikrinti Lietuvos ir kiekvienos NATO narės saugumą. Tai pareiškė ketvirtadienį su Kauno meru Andriumi Kupčinsku susitikusi JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah A. McCarthy.

Ambasadorė dar kartą priminė, kad JAV nuolat stebi situaciją rytinėje Europos dalyje ir prireikus yra pasirengusi taikyti naujas sankcijas agresorei. Pasak D. McCarthy, tokios nuomonės laikosi ir praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas.

„Mes vykdysime NATO aljansui duotus pažadus. Lietuva puikiai pasirodė tarptautinėje arenoje, žaibiškai reaguodama į įvykius Ukrainoje. Lietuva, kaip ir visos NATO ir ES narės, privalo veikti išvien. Šiuo metu vieni svarbiausių uždavinių yra stiprinti saugumą Baltijos šalių virtualioje erdvėje ir kovoti su iš Rusijos sklindančia propaganda“, – akcentavo JAV ambasadorė.

Vizito metu buvo kalbama apie energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos siekį ir galimybę po kelerių metų Lietuvai dujas importuoti iš JAV. Ambasadorė taip pat domėjosi Kaune vykdomais energetiniais projektais.

„Pastaraisiais metais mes darome konkrečius žingsnius siekdami ištrūkti iš Kauno termofikacinės elektrinės monopolio. Investuojame į miestui priklausančius šilumos gamybos šaltinius, taip pat laukiame bendrovės „Fortum Heat“ investicijų į atliekų deginimo jėgainę“, – pabrėžė Kauno vadovas A. Kupčinskas.

Kauno meras kartu su JAV ambasadore sutarė daugiau dėmesio skirti atnaujinant miestų partnerių – Kauno ir Los Andželo – santykius, skatinant bendradarbiavimą tarp verslininkų ir viešojo sektoriaus atstovų.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: