Pradinis / Lietuviai svetur / Vašingtone atidaryta paroda, skirta Baltijos šalių ir JAV partnerystės šimtmečiui paminėti

Vašingtone atidaryta paroda, skirta Baltijos šalių ir JAV partnerystės šimtmečiui paminėti

Gegužės 30 d. JAV Valstybės departamento Diplomatijos centre buvo atidaryta paroda, skirta Baltijos valstybių ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) partnerystės šimtmečiui paminėti. Parodą surengė Jungtinis Baltijos Amerikos nacionalinis komitetas (JBANC), minėdamas  Baltijos valstybių atkūrimo šimtmečius. Prie parodos organizavimo taip pat prisidėjo JAV Valstybės departamentas.

„Švęsdami Baltijos valstybių atkūrimo šimtmečius, dar kartą galime įvertinti, jog mūsų stiprybė yra mūsų vienybė. Tai liudijome visam pasauliui, kai susikibę už rankų stovėjome Baltijos kelyje. Tai liudija ir ypatingi Baltijos šalių ir Amerikos santykiai. Mūsų tautos stovėjo kartu laisvės pusėje visus sovietinės okupacijos metus, dėl principingos ir tvirtos JAV pozicijos Baltijos valstybių okupacija niekuomet nebuvo pripažinta. Esame dėkingi, kad mūsų šalių vėliavos šiame Valstybės departamento pastate visus okupacijos metus nuolatos primindavo apie mūsų laisvės bylą“, – parodos atidaryme sakė Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas.

Iškilmingo parodos atidarymo metu Baltijos valstybes sveikino JAV Valstybės departamento laikinoji JAV Valstybės sekretoriaus padėjėjo pavaduotoja Sharon Hudson Dean, JBANC vadovas Karl Altau.

„Stiprybė yra tobulas žodis apibūdinti trims Baltijos valstybėms ir jos žmonėms. Nepaprasta stiprybė leido jums išsaugoti [nacionalines] kalbas, dainų ir šokių festivalius ir jūsų žemę, nepaisant okupacijų ir sovietinio režimo bandymo sunaikinti tautinę tapatybę ir suverenitetą. Estija, Latvija ir Lietuva yra puikūs pavyzdžiai, kaip laisvės, demokratijos ir drąsos galia nugali autoritarizmą ir represijas. Be abejonės, jūs esate sėkmės pavyzdžiai, stiprūs NATO sąjungininkai bei ES partneriai“, – kalbėjo Sharon Hudson-Dean.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos ir istorijos, atspindinčios Baltijos valstybių ir JAV santykių šimtmečio istoriją – nuo 1918 m. nepriklausomybės aktų paskelbimo iki 2018 m. balandžio 3 d. įvykusio Baltijos valstybių ir JAV Viršūnių susitikimo.

Parodoje pasakojamas istorijas padėjo surinkti JBANC nariai Henry Gaidis, Karin Shuey bei Latvijos muziejaus Rokvilyje direktorė Lilita Bergs, taip pat Kristina Jogi ir Leikvude įsikūrę Estijos archyvai.

Parodą Diplomatijos centre Vašingtone bus galima apžiūrėti iki birželio mėn. pabaigos. Tikimasi, kad paroda taip pat bus eksponuojama Vilniuje, Rygoje ir Taline.

Lietuvos ambasados inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top