Pradinis / Kultūra / Julija Steponaitytė Stokholmo kino festivalyje apdovanota už geriausią moters vaidmenį

Julija Steponaitytė Stokholmo kino festivalyje apdovanota už geriausią moters vaidmenį

Šiemet dvidešimt šeštąjį kartą vykstančiame Tarptautiniame Stokholmo kino festivalyje aktorė Julija Steponaitytė, sukūrusi vieną pagrindinių vaidmenų režisierės Alantės Kavaitės filme „Sangailės vasara“, laimėjo festivalio apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį. Kaip pabrėžė festivalio vertinimo komisija, „prizas už geriausią moters vaidmenį įteikiamas aktorei, kuri nušviečia filmą savo tikrumu“. „Jos subtili, daugiasluoksnė vaidyba tuo pat metu yra šaltakraujiška ir pažeidžiama, arogantiška ir aistringa. Aktorė nustebino mus. Norime išvysti daugiau jos vaidmenų“, – sakė komisijos nariai.

Festivalyje pirmą kartą buvo parodyti net du lietuviški filmai: Šarūno Barto filmas „Ramybė mūsų sapnuose“ („Peace to Us in Our Dreams“) ir Alantės Kavaitės filmas „Sangailės vasara“ („The Summer of Sangaile“).

Filmas „Sangailės vasara“ žymi naują etapą lietuviškame kine: filmo režisierė A. Kavaitė gavo prizą už geriausią užsienio filmo režisūrą prestižiniame Sandanso festivalyje JAV, „Sangailės vasara“ taip pat atrinkta į vieno svarbiausių Europoje Berlyno kino festivalio „Panoramos“ programą, o filmo aktorė A. Diržiūtė Berlyne atstovavo Lietuvai geriausių jaunųjų festivalio aktorių konkurse „Shooting Stars“.

Filmo režisierė A. Kavaitė festivalio metu dalyvavo diskusijoje apie filmą viename žinomiausių Stokholmo kino teatrų „Skandia“.

LR ambasados Stokholme inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: