Pradinis / Mokslas ir švietimas / Jungtinės Karalystės ambasadoje apdovanoti jaunieji lyderiai

Jungtinės Karalystės ambasadoje apdovanoti jaunieji lyderiai

Birželio 21 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija. Jos metu buvo apdovanoti „The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE)“ programos dalyviai iš visos Lietuvos.

„DofE“ programa – 130-yje pasaulio šalių vykdoma jaunimo lyderystės programa, pradėta Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyro princo Filipo iniciatyva prieš daugiau nei 62 metus. Nuo pat 1956-ųjų „DofE“ programoje dalyvaujantis jaunimas išsikelia asmeninius tikslus ir atkakliai jų siekia bendradarbiaudami su vietos bendruomenėmis ir ugdydami savo gebėjimus neformaliu būdu. Per 62 programos įgyvendinimo metus jos laureatais tapo jaunuoliai, kurie dabar žinomi kaip žymūs filantropai, sėkmės lydimi verslininkai, garbūs savo sričių profesionalai.

Iškilmingos ceremonijos metu apdovanoti 59 „DofE“ programos dalyviai iš Lietuvos, daugiau nei metus laiko neformaliu būdu lavinę savo įgūdžius. Jaunuoliams buvo įteikiami tarptautiniai sertifikatai bei pasiekimus atspindintys ženkleliai, kuriuos vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

„DofE“ programoje dalyvaujantis jaunimas nuo 14 iki 24 metų išsikelia asmeninius tikslus ir nuosekliai jų siekia įvairiose srityse: savanoriauja, lavina savo talentus, įgyvendina tarptautinius projektus, dalyvauja žygiuose gamtoje. Kiekvienas iš jų skyrė ne mažiau kaip 124 val., kad pasiektų apdovanojimą. Per tiek valandų galima du kartus peržiūrėti visus jaunimo mėgstamo serialo „Sostų karai“ sezonus arba vieną kartą peržiūrėti visas kultinio serialo „Draugai“ serijas. Prie dalyvių sėkmės šiemet prisidėjo 200 mokytojų ir jaunimui neabejingų žmonių, jie paskyrė 10 000 valandų, o tai prilygsta 7 metų darbui, kurį visi kartu sudėjus atliko per vienus metus.

Apdovanojimų ceremonijos metu ženklelius įteikusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir Jungtinės Karalystės ambasadorė jos ekscelencija Claire Lawrence pastebi, kad programa Lietuvoje sparčiai vystosi ir vis daugiau jaunų žmonių patiria šios programos naudą.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: