Pradinis / Kinas, muzika, TV / Jurga Šeduikytė: „Užaugau antrame bažnyčios aukšte, sekmadienio mišiose“

Jurga Šeduikytė: „Užaugau antrame bažnyčios aukšte, sekmadienio mišiose“

Jurga Šeduikytė kilusi iš Žemaitijos. Nors savęs tikra žemaite ji nelaiko, neneigia vidinį užsispyrimą paveldėjusi iš šio krašto žmonių, o muzikinį pojūtį – iš ilgų sekmadienių bažnyčiose stebint choro repeticijas bei pasirodymus. Šį šeštadienį laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Jurga papasakos apie savo vaikystę, pokyčius ir, žinoma, muziką.

Tėvas buvo vargonininkas, mama – chorvedė

Jurgos kūryba pastebimai gili, melodinga ir jautri. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Renatai Mikailionytei paklausus apie Jurgos vaikystę, viskas paaiškėja: Jurgos šeima visada buvo labai muzikali. „Mano tėvelis – vargonininkas, o mama – chorvedė. Galima sakyti,  su seserimi užaugome sekmadienio mišiose, antrame aukšte. Mokėjome daugelio giesmių žodžius mintinai, kai ką ir paspėliodavom, pavyzdžiui, ilgą laiką galvojom, ką reiškia „ir būsiu bandešius“, pasirodo: „Būsiu baltesnis už sniegą“, – šypsosi Jurga. Bažnyčia Jurgai turi įtakos ir iki šiol, tačiau atlikėja pabrėžia, kad bažnyčia ji tiki tada, kai tiki žmogumi, kuris jai atstovauja.

Save įsivaizdavo kaip mažutę blondinę

„Kol žmogus ieško savo kūno, jis prisigalvoja tiek keistų dalykų. Štai jauna mergina atsiverčia žurnalą ir ieško idealų tarp skirtingų moterų: iš vienos nori pasiimti kojas, iš kitos lūpas, iš trečios – plaukus. Nors viso to dermė viename žmoguje galbūt neįmanoma, – būti savimi jaunas paneles ragina atlikėja. – Nors ir aš pati paauglystėje save įsivaizdavau visai kitaip: norėjau būti metro šešiasdešimties traputė blondinė. O buvau, uch, kokia tvirta: jei kas už kasyčių patempdavo, tai lengvai nustumti galėjau. Turėjau labai daug vidinės jėgos. Turbūt todėl ir dabar jos turiu – naudoju scenoje, naudoju kurdama.“

Nori dalytis gerąja patirtimi

„Bet tu šia energija dalijiesi“, – pastebi laidos vedėja Renata Mikailionytė. „Tikrai taip. Visa patirtimi, visais gerais atradimais noriu dalytis su žmonėmis. Net per koncertus mėgstu glaustesnes erdves, nes noriu pažiūrėti žmogui į akis, noriu juos jausti, – pritaria atlikėja. – Žinoma, pati taip pat mokausi iš žmonių. Pavyzdžiui, mokausi paprasto nuoširdaus džiaugsmo, nes liūdėti ir pati puikiai moku.“

Su vidine būsena susijęs ir Jurgos eksperimentavimas įvaizdžiu: „Žmogus keičia išvaizdą, kai nori pakeisti vidinę būseną. Taip pat būdavo ir man. Tačiau išvaizda nepadeda ir vėliau gali suprasti, kad pasirinkai ne tą sprendimo būdą. Dabar, tiesą sakant, man ima patikti mano tikroji plaukų spalva“, – šelmiškai šypsosi paslaptinga moteris.

TV3 nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: