Pradinis / Kultūra / Jurgis Didžiulis tapo Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje

Jurgis Didžiulis tapo Kolumbijos garbės konsulu Lietuvoje

Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius lapkričio 28 dieną Vilniuje prodiuseriui, dainų kūrėjui, atlikėjui ir visuomenės veikėjui Jurgiui Didžiuliui įteikė egzekvatūrą – leidimą vykdyti Kolumbijos garbės konsulo Lietuvoje pareigas. Šią egzekvatūrą, atsižvelgdamas į Kolumbijos Prezidento ir diplomatijos vadovės sprendimą, pasirašė ministras L. Linkevičius.

D. Skusevičius pasidžiaugė intensyvėjančiais Lietuvos ir Kolumbijos santykiais – daugėjančiais vizitais, intensyvėjančiais verslo ryšiais, spalį Vilniuje vykusiu Kolumbijos aktualijas  pristatančiu renginiu.

„Greta verslo ir politinių santykių labai svarbu puoselėti žmonių tarpusavio ryšius, todėl siekiame, kad lietuviai ir kolumbiečiai geriau pažintų vieni kitus“, – pažymėjo viceministras. Susitikime paminėta, kad Lietuva stengiasi išlaikyti artimą ryšį su Kolumbijos lietuvių bendruomene, toje šalyje susikūrusia pokario metais. Atkreiptas dėmesys į tai, kad gausėja kolumbiečių bendruomenė Lietuvoje.

J. Didžiulis pabrėžė esąs ir kolumbietis, ir lietuvis su dviem – Kolumbijos ir Lietuvos – piliečio  pasais. „Gerai suvokdamas abi kultūras, lengviau įžvelgiu galimybes bendradarbiauti ir abi tautas priartinti vieną prie kitos. Ir iki šiol buvau šioks toks neformalus Kolumbijos kultūros atašė – rengdavome kolumbietiškus gatvės renginius, sukūrėme „Patinka“ dainą kolumbietišku ritmu, o dabar visa tai galėsiu daryti oficialiai kartu su visa kolumbiečių bendruomene Lietuvoje“, – pažymėjo J. Didžiulis, kuris taip pat sumanė ir įgyvendina Lietuvos vienybę puoselėjantį „ToBeLT“ projektą.

Garbės konsulas yra užsienio valstybės paskirtas asmuo, kuris be finansinio atlygio siekia stiprinti dvišalius diplomatinius, ekonomikos ir kultūros santykius, teikia konsulines paslaugas. Šiuo metu užsienio šalims Lietuvoje atstovauja 49 garbės konsulai, o Lietuvai užsienio šalyse – 212 garbės konsulų.

2005–2011 metais Kolumbijos garbės konsule Lietuvoje buvo Dalia Mieželis. 2016 metais Lietuvos garbės konsulu Kolumbijoje paskirtas Enrique Durana Concha.

URM nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: