Pradinis / Sportas / Ką ilgų kelionių metu veikia krepšininkai?

Ką ilgų kelionių metu veikia krepšininkai?

Rungtynėmis su ispanais Lietuvos krepšinio rinktinė užbaigė pasiruošimo Olimpinėms žaidynėms etapą savo aikštėje. Šiandien dvyliktukas kartu su varžovais išskrido į Malagą. Iš ten krepšininkų dar laukia kelionė į Buenos Aires bei San Paulą.

Prieš skrydį į Ispaniją oro uoste buvo surengta išlydėtuvių ceremonija, o krepšininkams įteikti vardiniai olimpinių skrydžių pasai. Rinktinės skrydžius organizuojančios kelionių agentūros vadovas Raimondas Ušeckas sakė, kad saugi ir patogi krepšininkų kelionė yra pagrindinė agentūros užduotis.

Nors į olimpiadą rinktinė vyksta jau septintą kartą, tačiau, be Sidnėjaus, tai bus ilgiausias krepšininkų olimpinis reisas, į vieną pusę sudarysiantis daugiau nei 10 tūkstančių kilometrų. Tad ką ilgų kelionių metu veikia krepšininkai?

Rinktinės kapitonas Robertas Javtokas pasakoja, kad ilgesnių kelionių valandas vyrai išnaudoja poilsiui – vieni klausosi muzikos, kiti žaidžia kompiuterinius žaidimus ar skaito knygas. Žaidimo strategijos skrydžio metu neaptarinėja, tai asmeninis laikas. Tačiau visiems aukštaūgiams norisi vieno – kuo greitesnės ir patogesnės kelionės. „Labai svarbu erdvė, kurią gauni. Smagiausia keliauti arba verslo klase, arba užsakomaisiais lėktuvais, kuriuose šalia tavęs būna dar kelios laisvos vietos, leidžiančios patogiau ištiesti kojas bei pailsėti nugarai“, – sakė komandos kapitonas.

Lengvos pramogos bei poilsis nėra būdingos vien tik Lietuvos rinktinės skrydžiams – laiko nuolat stokojantys profesionalieji krepšininkai keliones stengiasi išnaudoti turiningai. Tiesa, kartais žaidimo atgarsiai nesibaigia ir lėktuve: pavyzdžiui, kai kurie NBA strategai skrydžiuose stengiasi skatinti žaidėjų tarpusavio bendravimą ir taip dar labiau sustiprinti komandos ryšį. Vis dėlto krepšininkų reisai ne visada būna tik ramūs – po didžiųjų pergalių būtent lėktuvas namo dažnai tampa ta vieta, kur vyksta didelė dalis šventimo.

Užsakomuoju reisu į Ispaniją išskridę krepšininkai pasiruošimą olimpiadai tęs Malagoje, kur liepos 21 d. žais atsakomąsias varžybas su šios šalies komanda. Po kelionės per Atlantą rinktinė liepos 25 Buenos Airėse susitiks su Australijos, o 27 d. – su Argentinos komandomis. Paskutinė krepšininkų stotelė prieš žaidynes bus San Paule, kuriame liepos 30 d. vėl bus susitinkama su Australija, o liepos 31 d., priklausomai nuo išvakarėse žaistų rungtynių rezultatų, Lietuvos varžovė bus arba šeimininkė Brazilija, arba Kinijos rinktinė.

Olimpines žaidynes Lietuvos rinktinė pradės rugpjūčio 7 d. akistata su Brazilija.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: