Pradinis / Kultūra / Ką ketinama įgyvendinti minint Bibliotekų metus

Ką ketinama įgyvendinti minint Bibliotekų metus

Atsižvelgdama į tai, kad 2016-ieji yra paskelbti Bibliotekų metais, Vyriausybė patvirtino šių metų minėjimo planą.

Minint Bibliotekų metus, Kultūros ministerija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija ketina sukurti bendrą bibliotekų sistemą, kuri atitiks XXI amžiaus bendruomenių poreikius, bus efektyviai naudojami dokumentų ir knygų fondai, tobulinamos informacijos prieigos, o bibliotekų infrastruktūra taps patraukli burtis bendruomenėms.

Patvirtintame plane numatytais projektais siekiama padidinti bibliotekų įvaizdžio patrauklumą visuomenei ir socialiniams partneriams, išryškinti bibliotekų tinklo privalumus, atskleisti daugialypių bibliotekų teikiamų paslaugų plėtros ir naudos visuomenei potencialą.

Plane numatyta vykdyti Bibliotekų metų viešinimo veiklas – organizuoti Bibliotekų metų atidarymo ir uždarymo renginius, sukurti Bibliotekų metų ženklą ir kt. Taip pat planuojamos bibliotekų paslaugų pristatymo įvairioms visuomenės grupėms ir populiarinimo veiklos: pristatyti bibliotekas Vilniaus knygų mugėje, parodoje „Mokykla 2016“, organizuoti pilietinę akciją šalies mokiniams „Mano nuveikti darbai bibliotekoje“, vykdyti knygų restauravimo populiarinimui skirtą edukacinę programą „Kaip pagydyti knygą?“ Vilniaus universiteto bibliotekoje.

Be to, numatomos bibliotekų bendradarbiavimo ir tarptautinių ryšių stiprinimo bei dialogo su kitais knygų rinkos dalyviais skatinimo veiklos – kvalifikacijos tobulinimo renginiai mokytojams knygų leidybos istorijos, senųjų bibliotekų temomis, knygų mugės regionuose, bibliotekų leidybinės veiklos pristatymai, leidyklų dienos bibliotekose.

Taip pat planuojama organizuoti veiklas, skirtas propaguoti skaitymui ir formuoti teigiamam požiūriui į jį: didinti gyventojams prieigos prie kokybiškų, aktualių, meninę, kultūrinę ir mokslinę vertę turinčių leidinių bei kitų informacijos išteklių galimybes, pagerinti šalies gyventojų prieigą prie elektroninių leidinių užtikrinant sukurto interaktyvių paslaugų portalo www.ibiblioteka.lt atnaujinimą įvairiu ir kokybišku turiniu, organizuoti tarptautinę konferenciją „Bibliotekos – skaitymo sutrikimų iššūkiams įveikti“ ir kt.

Planui įgyvendinti iš viso skirta 450 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų, iš jų 300 tūkst. – naujoms knygoms ir kitiems leidiniams įsigyti.

Įgyvendinant plane numatytas veiklas planuoja dalyvauti visos Lietuvos bibliotekos ir bibliotekininkų asociacijos, bendradarbiaudamos su leidėjais, kitais švietimo bei kultūros sričių partneriais, vietos bendruomenėmis.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: