Pradinis / Kelionės / Ką netikėto galima išbandyti keliaujant po Lietuvą?

Ką netikėto galima išbandyti keliaujant po Lietuvą?

Nuo gulėjimo debesyje iki pieno vonios ar prezidentės pyrago skanavimo. Tokios netikėtos patirtys siūlomos keliaujantiems po Lietuvą.

„Šie metai buvo išskirtiniai. Vėl išgyvenome vietinio turizmo bumą: sausio–rugsėjo mėnesiais po mūsų šalį keliavo beveik milijonas lietuvių, o tai yra net 9,6 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu! Ypač lankėme kurortus, pajūrį, žygiavome pažintiniais takais, kopėme į apžvalgos bokštus, plūste plūdome išbandyti vandens turizmo maršrutų, nuotykių parkų, itin laukėme renovuoto Jūrų muziejaus atidarymo, gėrėjomės atgimusiais dvarais. Linkiu kitąmet dar aktyviau keliauti, atrasti Lietuvos regionus, pasijusti mūsų šalyje tikru turistu ir kolekcionuoti išskirtines patirtis“, – Naujųjų metų proga visus turistus sveikina laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Turizmo departamentas kartu su turizmo informacijos centrais parengė „paruoštuką“, ką netikėto galima išbandyti keliaujant po Lietuvą pačiam ar su savo svečiais.

Atsipalaiduoti debesyje? Masažas su gintaro aliejumi bei gintaro pudra ant gintarinio čiužinio, gintaro smilkalai, gintarinė arbata. Taip atsipalaiduoti siūlo masažo namai tiek sostinėje, tiek Nidoje. O gal nuo patiriamo streso gelbėja vanduo? Palangoje galite pūkštelti ne tik į jūrą, bet ir į mineralinio vandens baseiną. Žemaitijoje galima panerti ir į pieno vonią, Aukštaitijoje – į alaus vonią. Prieš ją galima išsiperti didžiausioje Lietuvoje pirtyje Rokiškio rajone arba pirtyje su etnoritualais, naudojant vaistažoles. Jei ir to negana, netoli Trakų galima pailsėti… ant debesies! Sakoma, 20 minučių, praleistų du debesis primenančiame Vienos menininko kurtame aparate, gali atstoti 2 valandas gilaus miego.

Aktyvus laisvalaikis. Keliaujant po Lietuvą galima stabtelėti ir pažiūrėti filmo žvakių šviesoje asmeniniame kino teatre Pakruojo dvaro malūne. Taip pat apžiūrėti miestus skrendant malūnsparniu ar pasiplaukioti mariomis privačiu kateriu su iškyla ant denio. Daugelyje dvarų nuomojamos žirgais kinkytos karietos dvariškam pasivažinėjimui, organizuojamos dvaro šokių ar etiketo pamokos. Šiaurės Lietuvoje galima išmokti žaisti kroketą arba futbolą smegduobėse, taip pat golfą Lietuvos formos aikštyne. Panemunėje galima ieškoti lobio, o Tauragėje pernakvoti namelyje medyje!

Keliauk ir ragauk. Koks keliavimas neatradus naujų skonių? Viešintys sraigių ūkyje gali pasmaguriauti kibinais ar net „Napoleono“ tortu su sraigiena. Dvarų restoranuose – kuchmistrų (dvaro šefų) ruoštos žvėrienos ar kunigaikščių virtuvės vaišių, grafų apelsinų sriubos ar net prezidentės pyragų. Ragauti galima ir savo rankomis minkytos duonos, sumušto sviesto, išspausto sūrio, iškepto šakočio, bulvių plokštainio ar grikinės bandos. Kulinariniame kruize pamaryje – ir pati tikriausia žuvienė bei rūkyta žuvis.

Tad leiskimės į keliones po Lietuvą nedvejodami!

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top