Pradinis / Renginiai, pramogos / Į kaimą vilios edukacinės veiklos ir degustacijos

Į kaimą vilios edukacinės veiklos ir degustacijos

Rankų darbo avių ir ožkų sūrio degustacija, verpimas verpstuku, jodinėjimas žemaitukais, lėlių gamyba Visa tai ir dar daugiau kaimo kasdienybės spalvų galės pamatyti kiekvienas, nusprendęs gegužės 11–13 d. savaitgalį praleisti kaime. Akcijoje „Atviros dienos kaime“ šiais metais dalyvauja net 200 įvairių paslaugų teikėjų.

Tačiau lankytojai akcijos metu galės ne tik pasisvečiuoti gimtosios šalies sodybose ir ūkiuose, bet ir aplankyti kaimyninę šalį  –  Latviją. Tokią galimybę jau antrus metus iš eilės suteikia Lietuvos kaimo turizmo asociacija, bendradarbiaudama su Latvijos kaimo turizmo asociacija „Lauku celotajs“ ir vykdydama bendrą projektą „Agroturizmo produktų vystymas puoselėjant ūkininkavimo tradicijas Latvijoje ir Lietuvoje“. Latvijos kaime bus galima pasisvečiuoti gegužės 4–6 dienomis.

Akcijos dieną vyks specialiai organizuojami renginiai

„Akcijoje dalyvauja apgyvendinimo paslaugų teikėjai, amatininkai, pirtininkai, maisto gamintojai, bitininkai, ūkininkai, pilys ir dvarai, muziejai, bendruomenių centrai, kaimo restoranai, gamtos takai ir daug kitų. Ši akcija yra unikali proga susipažinti su kaimo gyvenimu, savo akimis išvysti, kaip gimsta produktai, kurie patenka ant mūsų stalų“, – sakė žiniasklaidos atstovams skirto pažintinio turo metu surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas. Konferencijos vieta ekologiniame ūkyje ir dvaro sodyboje „Provansalis“ pasirinkta neatsitiktinai  – tai būsima akcijos dalyvė, sėkmingiausia 2017 m. kaimo turizmo paslaugų teikėja. Ūkis specializuojasi grūdinių kultūrų, vaistinių augalų, ekologiškų sodų bei žirgų auginimo srityse.

Pažintinio turo metu žiniasklaidos atstovai aplankė ne vieną sodybą, kuri ruošiasi priimti svečius. Akcijos „Atviros dienos kaime“ metu ūkyje „Sūrio kelias“ (Šventos k., Švenčionių r.) komunikabilioji ūkininkė Monika Šimonėlė į kaimą atvyksiantiems svečiams surengs avių ir ožkų pieno produktų – sviesto, sūrių, jogurtų, varškės – degustacijas. Edukacinės programos metu svečiai galės išmėginti verpimą rateliu ir verpstuku. Tame pačiame miestelyje susidomėjusiųjų lauks ir populiarusis Sirvėtos regioninio parko lankytojų centras.

Šiemet Užpalių (Utenos r.) gyventojai paminėjo bene svarbiausią jų miestelio gyvenimo datą. Tai – paskelbimas mažąja Lietuvos kultūros sostine. Visus metus čia yra numatyta begalė įdomių, išradingų renginių, į kuriuos kviečiami atvykti visi šalies gyventojai. O akcijos „Atviros dienos kaime“ metu užsukusieji į Užpalius galės apsilankyti Viktorijos Jovarienės ekologiniame ūkyje, pamatyti Lietuvos senųjų veislių gyvūnus: Lietuvos šėmąsias ir baltnugares karves, stambiuosius žemaitukus ir avis, pajodinėti žirgyne „Ašvienių fanai“, pasidalyti patirtais įspūdžiais prie arbatos puodelio.

Tačiau kaimo turizmo sodybose galima rasti ir kitokių veiklų. Štai vienkiemyje ant Šlavino ežero kranto  „Prie Labanoro“ (Slabados k., Molėtų r.) svečiai turės galimybę dalyvauti edukacinėje lėlių gamybos pamokoje ir susikurti savo lėlę, apsilankyti jų galerijoje bei įsigyti vienetinių lėlių paveikslų.

Kaip informavo L. Žabaliūnas, akcijos dienomis visi šeimininkai siūlys specialiai organizuojamus renginius, pramogas bei nuolaidas. Anot jo, tai – unikali galimybė pasisvečiuoti pas ūkininkus, kurie paprastai daugiau laiko skiria gamybai ar prekybai turgeliuose, bet šį kartą lauks svečių namuose.

Kadangi akcijoje taip pat dalyvauja Latvijos ūkiai bei sodybos, tad aplankę abi šalis lankytojai galės palyginti, kur gražesnės sodybos ir skanesnės kaimo gėrybės. Latvijoje pažintinėse programose lankytojai galės išmokti pasigaminti ledus ar legendinės „Karvutės“ saldainius, dalyvauti „100 levandų Latvijai lysvės kūrime“, naminio sūrio gaminimo ir daug kitų edukacinių programų. Latvijos šimtmečio proga daugelis ūkių ir sodybų kvies svečius į „Baltosios staltiesės šventę“, kurioje lauks skanumynai, koncertai, kaimo gėrybių turgeliai ir pažintinės ekskursijos.

Akcijos žemėlapis – nemokamai

Visus akcijos pasiūlymus galima rasti akcijos „Atviros dienos kaime“ svetainėje atostogoskaime.lt. Čia įkeltas žemėlapis, visų ūkių bei sodybų aprašymai su ypatingais pasiūlymais, šeimininkų kontaktai ir patarimai, kaip suplanuoti vienos ar daugiau dienų išvyką.

Latvijos ir Lietuvos akcijos žemėlapį su ūkių ir sodybų pasiūlymais bei kontaktiniais duomenimis galima nemokamai pasiimti Lietuvos kaimo turizmo asociacijos biure (K. Donelaičio g. 2–201, Kaunas) ir didžiausių miestų „Circle K“ degalinėse Lietuvoje ir Latvijoje. „Lankytojų labai prašome apie savo apsilankymą pranešti šeimininkams, kad jie galėtų suplanuoti priėmimą. Taip pat rekomenduojama pasitikrinti kiekvienos sodybos ar ūkio lankymo laiką akcijos dienomis“, – situaciją apibūdina L. Žabaliūnas.

Lietuvos kaimo turizmo asociacija kviečia lankytojus įamžinti gražiausias kelionės akimirkas ir dalyvauti konkurse. Konkurso dalyvio tikslas – aplankyti kuo daugiau akcijos dalyvių abiejose šalyse ir laimėti 100 eurų vertės dovanų kuponą poilsiui Lietuvos kaime.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top