Pradinis / Sportas / Kaip 19-metis lietuvis tapo vienu stipriausių pasaulio tekvondo kovotojų

Kaip 19-metis lietuvis tapo vienu stipriausių pasaulio tekvondo kovotojų

Tekvondo – palyginti jauna sporto šaka Lietuvoje, tačiau jau dabar turime pirmąjį Europos čempionato medalininką Aurimą Klemą. Bronzą iš Bulgarijoje vykusio čempionato parsivežęs sportininkas pernai tapo dar ir „USA Open“ turnyro nugalėtoju.

Pasauliniame reitinge, kuriame kvalifikuojami 1500 tekvondo kovotojų, 19-metis A. Klemas užima 17 poziciją. Šiauliuose gyvenantis bei sportuojantis atletas televizijos laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“ neslėpė, kad pagrindinis jo tikslas ir svajonė – patekti į 2020 m. olimpines žaidynes Tokijuje: „Vien ten patekti ir atidarymo ceremonijoje eiti kartu su olimpine rinktine jau būtų pergalė. Tai – dabartinis mano siekis.“

Smūgius fiksuoja elektronika

Tekvondo – kovos menas, kuriame didelis vaidmuo tenka smūgiams kojomis. „Tai labai dinamiškas sportas ir tuo jis man patinka. Mano manymu, čia itin svarbus staigumas bei lankstumas, todėl šias savybes labiausiai ir tobulinu.

Tiesa, kiekvienas kovotojas turi savo stilių – vieni staigesni, kiti – didesni ir t. t. Retai kada kovotojų stiliai sutampa“, – teigia pašnekovas.

Tekvondo dvikovos nugalėtojas nustatomas pagal taškus, kurie surenkami už sėkmingus smūgius. Šie vertinami nuo 1 iki 4 taškų. A. Klemas sako, kad per itin sėkmingą ataką kovotojas gali surinkti kad ir 10 taškų. Dvikova skirstoma į 3 po porą minučių trunkančius kėlinius. Papildomas kėlinys pridedamas, jeigu varžovai surenka vienodą balų skaičių.

Televizijos laidoje A. Klemas pristatė ir varžybose naudojamas apsaugas: šalmą, kapą, apsauginę bei smūgius fiksuojančią liemenę, rankų apsaugas, smūgius fiksuojančias elektronines pirštines, kojų apsaugas bei smūgius fiksuojančius antblauzdžius.

Su broliu grumiasi iki šiol

Klemo ir jo brolio Andriaus kelias į tekvondo buvo gana paprastas – tėvai po pokalbio su kaimynu, tekvondo treneriu, nuvedė vaikus į treniruotę. Nuo to laiko abu broliai pradėjo rimtai sportuoti ir nesustodami įrodinėja savo gebėjimus.

„Iki tol buvau kiemo vaikas. Sportavau nemažai: žaidžiau kvadratą, futbolą, bėgau ilgas distancijas –iškovojau ir medalių. Mokykloje nuo pat pradinių klasių sportiniai užsiėmimai ar renginiai neapsieidavo be manęs“, – pasakoja A. Klemas.

Iki šiol treniruotėse su broliu besisparinguojantis Aurimas sako, kad dar iki pradėdami lankyti treniruotes juodu su broliu daug grūmėsi: „Viskas baigdavosi tik tada, kai kuriam nors pradėdavo tekėti kraujas ar tėvai išskirdavo. Manau, tas kovos azartas ir užsidegimas yra dar iš anų laikų.

Mano brolis žemesnis ir daug greitesnis už mane – aš aukštesnis ir sunkesnis. Man sunku jį pagauti, tačiau turiu kitų pranašumų. Vienas kitą gerai pažįstame ir per treniruotes stengiamės vienas kitą nugalėti.“

Sportininko teigimu, tekvondo pasiseks kiekvienam, kas tikrai stengsis ir nuspręs juo užsiimti. Šis kovos menas moko disciplinos ir ryžto siekti tikslo ne tik sporte, bet ir gyvenime. Siųsdamas linkėjimus „Lietuvos mokyklų žaidynių“ sportininkams A. Klemas sakė: „Nebijokite ateiti ir pabandyti. Ne tik tekvondo, bet ir kitas sporto šakas – nereikia laiko leisti prie kompiuterių. Bandykite ir nebijokite suklysti.“

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: