Pradinis / Interjeras / Kaip belaukiant Kalėdų papuošti biurą ir namus

Kaip belaukiant Kalėdų papuošti biurą ir namus

Didžiųjų miestų aikštėse jau įžiebtos Kalėdų eglės. Prasideda ramus advento laikotarpis, kuris pažymi didžiųjų švenčių laukimą. Laukdami Kalėdų visada norime papuošti savo aplinką, kad joje būtų gera ir jauku. Floristė A. Šlekienė pabrėžia, kad puošiant aplinką svarbiausia yra nepersistengti, ir pataria, kaip stilingai ir paprastais būdais papuošti namus ir biurą belaukiant šv. Kalėdų.

A. Šlekienė

A. Šlekienė

Svarbu neperkrauti

Laukdami didžiųjų švenčių norime savo namus papuošti, kad juose būtų jauku ir gera leisti advento laikotarpį ir pasitikti stebuklingiausias metų šventes. Paklausta, kokios tendencijos namų dekoravimo srityje vyrauja šiais metais, dizainerė pabrėžia, kad niekada iš mados neišeis ir kalėdinės dvasios nepaneigs dekoracijos iš natūralių medžiagų, tokių kaip kankorėžiai, džiovinti apelsinų griežinėliai, kvapnios cinamono lazdelės ir dar daug kitų gamtos dovanų. „Tik dekoruojant visada svarbu neperkrauti ir nesudėti visko, ką turime“, – pabrėžia gėlių dizaino studijos „Nėrinė“ floristė. Taip pat ji siūlo nebijoti šioje srityje ir eksperimentuoti: „Juk visada galime panaudoti medžiagas ar spalvas, kurių dažnai nenaudojame, taip sukurdami kažką savito ir originalaus.“ Spalvas šiais metais dizainerė siūlo rinktis nuo baltos, sidabro, aukso, raudonos, burgundiškos ar net nuo vandenyno žydros iki prigesinto turkio atspalvių melsvos, taip pat žemės, vario atspalvių.

Biure turi neblaškyti

Darbo vietose praleidžiame didžiąją savo laiko dalį. Pasidomėjus apie biurų dekoravimą, A. Šlekienė pabrėžia, kad šis labai skiriasi nuo namų dekoravimo. Biure dekoras turėtų būti subtilesnis, nes tai darbo vieta ir ji neturi blaškyti. Kaip vieną iš biuro patalpų puošimo variantų dizainerė siūlo stiklinėje vazoje pamerkti bugienio (Ilex) uogų su pušies šakomis, jas truputį papuošus dirbtiniu sniegu, kurio taip pat galima įberti ir į vandenį tarp šakų. „Manau, pamerktos gyvos gėlės ar žalumynai visada sukuria šventinę atmosferą“, – teigia daugiau kaip dešimties metų patirtį sukaupusi floristė.

Kitas biurui tinkantis, lengvai įgyvendinamas bei dailus variantas –  šventiškai papuošti vazoninių gėlių kompoziciją, pavyzdžiui, besistiebiantį amarilį, kuris jau žada nuostabų žiedą, arba visžalį skimijos krūmelį. „Šalia augalo gali pūpsoti samanų kuokštelis, šventei pabrėžti galima įkomponuoti ir pušies šakelę, o kad kompozicija atrodytų dar puošnesnė – ant samanos padėkime keletą eglutės žaisliukų ir viską lengvai pabarstykime biriu dirbtiniu sniegu. Kompozicijos turėtų būti lengvai prižiūrimos ir nesukeliančios rūpesčių“, – sako dizainerė.

Svarbiausia – vainikas

O štai namų dekoravimas tikrai turėtų būti šiltesnis ir jaukesnis, pabrėžia dizainerė. „Namie jaukumą sukurs net eglutė, papuošta imbieriniais meduoliais, kuriuos galbūt padėjo gaminti vaikai“, – pataria A. Šlekienė. Jos nuomone, dekoravimas namuose turėtų pažadinti gražius prisiminimus, sentimentus: „Smagu kiekvieną kartą išpakavus kalėdinių žaisliukų dėžutę ir vėl pajusti, kad viena ar kita dekoracija mums kažką reiškia.“ Floristė pažymi, kad labai svarbi Kalėdų dekoracija yra vainikas, kuris gali būti pakabintas ant lauko durų – kaskart grįžtančius namo jus ar atėjusius svečius jis nuteiks maloniai, svečiai jausis laukiami. Advento vainikas turėtų būti pagrindinė šventinio stalo puošmena. Dizainerė sako, jog dekoravimui galima panaudoti ir stiklo indus, kuriuos galima pripildyti riešutų, maumedžio kankorėžių, bet svarbiausias A. Šlekienės dekoravimo patarimas: „Nepamirškite žvakių.“

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top