Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Kaip stiprinti savo psichinę sveikatą

Kaip stiprinti savo psichinę sveikatą

„Psichinė sveikata ir depresija“ – susidomėję tokia seminaro tema į Krekenavos biblioteką rinkosi klausytojai susitikti su psichologe kraštiete Gene Jakaitiene.

Kas yra asmens psichikos sveikata? Ar psichinė sveikata priklauso nuo žmogaus fizinės sveikatos? Kaip pažinti ir diagnozuoti depresiją? Kaip stiprinti žmogaus psichinę sveikatą? Kaip padėti jau sergantiesiems psichikos liga? Tokie ir panašūs klausimai rūpėjo krekenaviečiams, į juos išsamiai atsakinėjo lektorė. Ji išdėstė psichikos ligų priežastis, pristatė psichikos sveikatos sutrikimo požymius, rekomendavo priemones, mažinančias psichikos sutrikimų riziką.

Kaip viena iš pagrindinių ir dažniausiai paplitusių psichikos negalios priežasčių buvo įvardyta depresija. Ji užima ketvirtą vietą tarp 10 pagrindinių visų ligų priežasčių. Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausia liga pasaulyje bus depresija: ši liga pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas. Štai kodėl mes privalome kuo anksčiau stiprinti savo psichinę sveikatą, nepasiduoti depresijai ištikus menkiausiai nesėkmei, iš anksto neišgyventi dėl galimų sunkumų ir mokytis prisiimti atsakomybę, džiaugtis tuo, ką turime dabar, susirasti mėgstamą veiklą, nuolat tobulinti save.

Tobulina save ir Genė Jakaitienė. Ir atsivežė ji ne tik naudingą seminarą, bet ir puikią savo tapybos darbų parodą. Į dailę Genė atėjo prieš ketverius metus, pamačiusi skelbimą, kviečiantį į piešimo pamokas. Dar nuo vaikystės svajojančią piešti Genutę šis pomėgis įtraukė. Dabar ji piešia akriliniais dažais, tapo ant šilko, lipdo iš molio.

Apžiūrėję parodą, seminaro dalyviai įspūdžiais dalijosi prie karštos arbatos puodelio. „Pabūkime kartu“ – kvietė ir parodos pavadinimas. Šiuo metu Krekenavos bibliotekoje eksponuojamą parodą gali apžiūrėti kiti bibliotekos lankytojai ir miestelio svečiai.

Irma Pažemeckienė, Krekenavos biblioteka
www.panrs.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: