Pradinis / KARJERA / Kaip tapti geru darbuotoju

Kaip tapti geru darbuotoju

Dauguma darbdavių negalėtų nesutikti, kad geras darbuotojas turi pasižymėti labai įvairiomis savybėmis. Ir tai – ne tik profesinės žinios, bet ir gebėjimas planuoti laiką, bendravimo įgūdžiai, iniciatyvumas, lankstumas ir begalė kitų bruožų.

Siūlome perskaityti 15 žingsnių, kurie padidins jūsų sėkmę darbe ir padės tapti geresniu darbuotoju!

1. Geriau anksčiau nei vėliau

Tai galioja viskam: atėjimui į darbą, darbo atlikimo terminams, pranešimui apie nepavykusius ar atidėtus darbus ir visus kitus su planavimu susijusius dalykus.

2. Būk susikaupęs

Visi išoriniai dirgikliai, įėjus pro darbo duris, turėtų būti pamiršti. Taip taip, tai ne tik „Facebook“, bet ir daug laiko reikalaujantys asmeniniai reikalai. Darbe turėtum susitelkti tik į kokybę, savo ateitį ir karjerą.

3. Išsikelk tikslus ir planuok darbus

Ar visada žinai, koks yra tavo dienos tikslas? Jei ne, tada pats metas prisėsti ir susidaryti darbų planą. Visada svarbiausius ir mažiausiai malonius darbus susirašyk viršuje, o lengviausius ir maloniausius – apačioje. Tokiam planavimui labiausiai tiks 15–20 minučių darbo pabaigoje.

4. Konsultuokis ir nebijok prašyti pagalbos!

Visas užduotis pavyks atlikti kokybiškiau, patikimiau ir greičiau, jei darbo pradžioje nebijosi kalbinti kolegų ir paprašyti šiek tiek jų pagalbos bei patarimų. Jų patirtis ir žinios tau – neįkainojamas lobis, o tokiu būdu užmegztas kontaktas – profesionalių ir vienas kitą gerbiančių kolegų santykių pagrindas.

5. Niekad nepamiršk tų, kurie Tau padėjo

Gal tai ir skamba kaip savaime suprantamas dalykas, tačiau kartais per retai padėkojame už pagalbą. Padėka net ir už poros minučių darbą ne tik nuteiks kolegą maloniai, bet ir padės jums kurti šiltesnius santykius. Beje, jei kolegai reikės pagalbos, neatsisakyk jam pagelbėti.

6. Įvertink save

Žinok savo stiprybes ir silpnybes. Savo stiprybių žinojimas padės tau tikslingai siekti aukštumų, motyvuoti save ir argumentuoti, kodėl esi vertas dirbti tau patikėtą darbą ar būti paaukštintas; silpnybių žinojimas padės Tau tobulėti.

7. Stebėk, klausyk ir girdėk

Tas, kuris ne tik klauso, bet ir girdi, gali daug ko išmokti ir įgyti: patirties, gerų idėjų, naudingos informacijos ir t. t. Niekada nebijok pasiteirauti kolegų nuomonės dėl tavo nuveiktų darbų ir profesinių žinių, dalyvauk įmonės darbuotojų susitikimuose. Profesionali jų nuomonė padės Tau tobulėti.

8. Tobulėk

Niekas nestovi vietoje, todėl neturėtum stovėti ir tu. Mokykis iš kolegų, dažnai skaityk mokslinius straipsnius, naujienas, knygas, eik į mokymus, seminarus, konferencijas – niekada nenustok investuoti į savo žinias.

9. Priimk iššūkius

Gavai neįveikiamą užduotį? Suprantama, jog bijai, kad nepavyks. Tačiau visada prisimink, kad užduotį gavai ne šiaip sau! Tavimi pasitiki! Kai bus metas ją vykdyti, pasinaudok anksčiau paminėtais punktais ir ženk drąsiai. Juk jei visada darysi tai, ką darei, tai ir gausi tai, ką visada gaudavai. Trumpiau tariant, stovėsi vietoje.

10. Nesivelk į apkalbas

Visada venk bet kokių apkalbų ir vietų, kuriose jos vyksta. Darbdavys Tau moka ne už tai. Bendrauti su kolegomis reikia, tačiau yra daugybė kitų, Tavo tobulėjimą skatinančių, temų, o ne priešišką nusistatymą keliančių pasakų.

11. Siek malonumo

Jei darbe nejausi jokio malonumo, tikėtina, kad darbai seksis sunkiai. Žinoma, kaskart susidūręs su sunkumais neturėtum išeiti, tačiau pasverti sprendimus visada svarbu. Konfucijus yra pasakęs: „Pasirink mėgstamą darbą, ir tau gyvenime neteks dirbti nė vienos dienos.“

12. Pripažink savo klaidas

Visi klysta, ir tu tikriausiai nesi išimtis. Svarbiausia yra įveikti baimę, skatinančią slėptis ir kratytis padarytos klaidos. Rask būdų, kaip klaidas ištaisyti ir užtikrinti, kad ateityje tos klaidos nebepasikartotų! Tai ne tik bus gera pamoka Tau, bet ir pataisys / pakels Tavo reputaciją kitų akyse.

13. Elkis profesionaliai ir sąžiningai

Visi esame žmonės ir kartais nesusitvardome. Tačiau privalai išlikti tikras profesionalas visose konfliktinėse situacijose ir visada pasirinkti tinkamą elgesį. Beje, nepamiršk pasakyti gero žodžio apie kolegų indėlį, kai atliktas darbas pavyko, ir nesipurtyk savo atsakomybės nesėkmės atveju.

14. Kopk kopėčiomis

Prieš prašydamas paaukštinimo ar pakelti atlyginimą įsivertink, ar pajėgsi atlikti darbus, atliekamus kolegų, į kurių poziciją tu kandidatuoji. Geriausias būdas tai padaryti – paprašyti daugiau darbų, atsakomybės ir parodyti puikius rezultatus. Galbūt tada Tau net nereikės aušinti burnos ir pasiūlymo sulauksi pats.

15. Būk optimistiškas!

Visada stenkis išlikti optimistas – tiek darbe, tarp kolegų, tiek gyvenime, o kiekvieną rytą į darbą įženk energingai pasisveikindamas! Taip nuteiksi save gerai dienai, o kolegai išspausi šypseną.

Daugiau karjeros patarimų – www.firsty.lt

Komentaras

  1. Na abejočiau, kad šiems išvardintiems punktams reikia didelių pastangų. Man tai kaip savaime suvokiami ir įprasti dalykai. Bet neįsivaizduoju, kaip darbuotojas be viso šito galėtų dirbti.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: