Pradinis / Lietuviai svetur / Kalėdų laukimas Vokietijoje – su lietuviškais karpiniais

Kalėdų laukimas Vokietijoje – su lietuviškais karpiniais

Visą gruodį Liudvigshafeno prie Reino mieste (Reino kraštas-Pfalcas) turbūt pirmąkart Vokietijoje eksponuojami lietuviški karpiniai iš popieriaus – atidaryta  tautodailininkės  iš Lietuvos  Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės karpinių paroda. Parodą surengė Reino-Nekaro regiono vokiečių ir lietuvių draugija, vadovaujama Daivos Angelės Digaitytės, kartu su evangelikų liuteronų kunige Susanne Schramm. 

Baltutėliai it sniegas karpiniai su prakartėlės, angelų, lietuviško peizažo motyvais jaukiai papuošė XIX a. antrojoje pusėje statytos buvusios evangelikų bažnyčios bokšto grubiai tinkuotas sienas.  Per karą anglų bombonešiai šią gražuolę šventovę, išpuoštą ažūriniais akmens nėriniais, susprogdino. Liko tik bokštas, kuriame dabar įsikūręs evangelikų bažnyčios centras ir italų restoranas „La Torre del Angelo“.

Liaudies meistrė ir pedagogė O. Tumėnaitė-Bražėnienė iš popieriaus gali iškarpyti bet ką – medį, gėlę, vasarą, žiemą, žemę, dangų ir, kaip sako ji pati, visą savo gyvenimą. Ir tai nėra vienintelis jos talentas: Odeta puikiai raižo raižinius, margina margučius, kuria eilėraščius, iliustruoja leidinius, dalyvauja edukacinėje ir visuomeninėje veikloje.  Per trisdešimt kūrybos metų yra surengusi per 70 asmeninių parodų, dalyvavusi daugiau kaip 200 parodų Lietuvoje ir užsienyje, ne kartą tapusi jų prizininke ir laureate. O. Tumėnaitė-Bražėnienė yra respublikinės konkursinės meno parodos „Aukso vainikas“ laureatė ir ilgiausio karpinio autorė.

Kitą dieną po parodos atidarymo evangelikų liuteronų bažnyčios bendruomenės salėje buvo mokoma karpyti iš popieriaus.  Kurti grožį iš paprastučio popieriaus lapo panoro išmokti ir lietuvės, ir vokietės, suaugusios moterys ir vaikai.  Iš pradžių Odeta mokė karpyti užuolaidėles, po to – angelus ir eglutes.  Renginio dalyviai džiaugėsi spėsiantys dar iki Kalėdų savo karpiniais papuošti namus.

O. Tumėnaitė-Bražėnienė į Liudvigshafeną prie Reino sugrįš 2019 metų birželį: su kunige S. Schramm jau sutarta surengti gabiosios lietuvės ir jos dukters Adelės medžio ir lino raižinių parodą.

Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės nuotraukos

Komentaras

  1. Didžiuojamės tavim, Odeta. Kiek namų puošia tavo menai.Tikiuosi, kad Vokeitijoje sulauksi ir finansinės sėkmės.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top