Pradinis / Mokslas ir švietimas / Kalkutos universitete – Antanui Poškai atminti skirta konferencija

Kalkutos universitete – Antanui Poškai atminti skirta konferencija

i3tnbv31160Kalkutos universitete lapkričio 18 dieną surengta konferencija „Indija ir Lietuva 20-ajame amžiuje: keliautojai, mokytojai ir mokslininkai“, skirta garsiam Lietuvos keliautojui ir mokslininkui Antanui Poškai atminti.

Konferencijoje įvairiais Lietuvos ir Indijos istorinių santykių aspektais diskutavo Kalkutos ir Vilniaus universitetų mokslininkai, Lietuvos ambasados Indijoje diplomatai, Kalkutos visuomenės atstovai, keliautojų ekspedicijos po Indiją Antano Poškos keliais dalyviai.

Daugiausia dėmesio čia skirta Kalkutoje daugiau nei dvejus metus (1934–1936 m.) praleidusiam keliautojui A. Poškai, jo mokslinei ir visuomeninei veiklai Indijoje, indėliui į esperantininkų judėjimą.

„Valstybės turi žinoti žmonių, kūrusių santykius tarp tautų, istoriją, kad galėtų tiesti kelią ateities santykiams“, – sakė Lietuvos ambasadorius Indijoje Laimonas Talat-Kelpša.

Pasveikinti konferencijos dalyvių atvyko Vakarų Bengalijos valstijos aukštojo mokslo ministras Bratya Basu. Jam ambasadorius įteikė Indijos piliakalnio Šilalės rajone nuotrauką, ne tik linkėdamas prisiminti, kad Indija yra ir Lietuvoje, bet ir kviesdamas prisidėti atrandant Lietuvą Indijoje.

Po konferencijos Kalkutos universitete atidaryta fotografijų ir dokumentų paroda, skirta A. Poškos kelionei į Indiją.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: