Pradinis / Renginiai, pramogos / Karališkos Kataro šeimos vestuvės Ingą Budrienę pribloškė didybe ir tradicijomis

Karališkos Kataro šeimos vestuvės Ingą Budrienę pribloškė didybe ir tradicijomis

Gegužės pradžioje vestuvių dekoravimo mokymams Ibizoje besiruošianti Inga Budrienė praktinių patarimų jiems semiasi ne tik savo organizuojamose šventėse, bet ir keliaudama po pasaulį. Pastarąjį kartą ji kartu su savo vyru Dariumi ir Ibizoje dirbančia vestuvių planuotoja Gintare Dapkute Rodriguez viešėjo Katare, kur rengtos itin puošnios bei didingos sutuoktuvės vienai iš karališkos Al Thani šeimos princesei.

Pasiūlymo prisidėti prie vestuvių organizavimo ir iš arti pamatyti, kaip jos rengiamos Katare, I. Budrienę pakvietė „Le Mariage“ kompanijos įkūrėjas Mohamad Ghayad ir „Casa del Flora“ vyriausiasis floristas Robert Chaar.

„Robertas jau yra viešėjęs Lietuvoje mano organizuotuose mokymuose. Tuomet jis daug pasakojo apie tai, kaip šventės rengiamos arabiškuose kraštuose. Bet pamatyti tai gyvai… Tikrai ypatingas įvykis“, – sakė I. Budrienė.

Anot jos, karališkoms iškilmėms keliami išskirtiniai reikalavimai. Vestuvės nei savo stiliumi, nei dekoracijomis, nei pramogomis negali priminti jokių kitų.

„Organizatoriai viską turėjo gaminti pagal specialius užsakymus“, – pasakojo pašnekovė.

3D brėžiniai, kuriuose buvo sukurta šventės vizija, nuotakai ir jos šeimai pristatyta likus keletui mėnesių iki puotos. Tuomet pateikti užsakymai audinių, baldų, šviestuvų, arkų gamintojams. Viskam sumontuoti vestuvių planuotojams prireikė keturių parų, o išardyti ir sutvarkyti šventės vietai tebuvo skirtos vos keturios valandos.

„Pasiruošimas šventei priminė statybų aikštelę. Turėjo būti pagaminta viskas – nuo sienų dekoracijų iki grindų dangos“, – sakė I. Budrienė.

Dėl vestuvių masto, jos teigimu, daugiau dėmesio jose skiriama bendram vaizdui, o ne detalėms.

„Na, matyt, tuo jos skiriasi nuo europinių švenčių, kuriose dalyvauja dešimt kartų mažiau svečių, todėl kiekviena dekoravimo klaida yra tarsi ant delno. Didelėse vestuvėse smulkesnėms detalėms reikšmės visai neskiriama“, – svarstė vestuvių planuotoja.

Ji Katare ne tik buvo šventės stebėtoja, bet ir atliko keletą jai patikėtų darbų – papuošti svečių stalus, pasirūpinti fotosesijos vieta.

„Šiek tiek pabendravome ir su nuotaka. Ji jaudinosi prieš žengdama į iškilmių salę, todėl paprašė pakoreguoti suknelės klostes – viskas turėjo būti nepriekaištinga“, – sakė I. Budrienė.

Vestuvės vyko „The Westin Doha“ viešbutyje. Vienoje iš jo erdvių buvo iškabinta 1500 stiklo lašelių. Tai tapo itin puikia vieta fotosesijai.

2200 kvadratinių metrų šventės salė dekoruota hortenzijomis ir orchidėjomis, o joje apsilankė net 800 viešnių.

„Kaip ir vestuvėse Dubajuje, kuriose buvome gruodžio mėnesį, didžėjus muziką leido iš atskiros patalpos nematydamas svečių. Čia įsitaisė ir itin brangi gyvo garso grupė. Viskas tiesiogiai buvo transliuojama į pokylių salę“, – pasakojo I. Budrienė.

Vienintelė, galėjusi iš arti pamatyti šventės dalyves, buvo garsi dainininkė iš Libano.

Vestuvių puota arabų kraštuose, I. Budrienės teigimu, daugiau skirta moterims. Kadangi be tradicinės aprangos svetimi vyrai jų matyti negali, tokios iškilmės tampa vieta, kur dailiosios lyties atstovės pademonstruoja savo grožį, drabužių stilių, kultūrą.

„Vestuvės yra ta vieta, kur motinos renka nuotakas savo sūnums. Sakoma, jog jau kitą rytą pas kai kurias apsilanko piršliai“, – sakė pašnekovė.

Vyrai tuo metu linksminasi restorane ar tiesiog dykumoje pastatytoje palapinėje. Jiems patiekiamas maistas, bet pramogos organizuojamos retai.

Jaunikis į vestuvių vietą atvyksta tik prieš vidurnaktį. Tuomet jį ir nuotaką sveikina viešnios, kurios vėl būna įsisukusios į tradicinius savo juodus drabužius.

Lietuvoje, Maljorkoje ir Dubajuje vestuvių dekoravimo mokymus organizavusi I. Budrienė gegužės 3 – 5 d. užsiėmimus rengia Ibizoje. Praktiniais patarimais su vestuvių planuotojomis, tarp kurių bus viešnių ir iš Nigerijos, dalysis „Le Mariage“ kompanijos įkūrėjas Mohamad Ghayad, „Casa del Flora“ vyriausiasis floristas Robert Chaar, „Events be G Ibiza“ lyderė Gintarė Dapkutė Rodriguez.

„Tuo metu vyks ir tradicinė jachtų šventė, kurią mūsų komanda taip pat turės papuošti. Taigi dirbsime ne tik mokymų vietoje, bet ir realiame prestižiniame renginyje“, – sakė I. Budrienė.

„Wedding Experience Photography“ ir asmeninio archyvo nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top