Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Karštos Kalėdos Trakuose: lies rekordinio dydžio šokoladą ir tryps ilgiausią Lietuvoje polką

Karštos Kalėdos Trakuose: lies rekordinio dydžio šokoladą ir tryps ilgiausią Lietuvoje polką

Šį savaitgalį Trakuose laukia tikras kalėdinių renginių maratonas, kuriame teks išvystyti gerą greitį. Lietuvos Vyriausiasis Kalėdų Senelis Kalėda užkurs tokią šventinę ugnį, kuri įtrauks į karštus reginius, kokių Lietuvoje dar nebuvo.

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Septintąjį kartą Trakus drebinantis šventinių renginių ciklas „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“, kuris tęsiasi visą mėnesį, sukvietė per trisdešimt Kalėdų Senelių iš visų Lietuvos regionų, kad Kalėdos būtų didelės, storos ir gausios. Gruodžio 16 dieną 13 val. šis Kalėdų Senelių tuntas traukinuku įriedės į kalėdinį miestelį prie kultūros rūmų. Vien iš Pagėgių ketina atvykti net 18 trečiojo tūkstantmečio Kalėdų Senelių, kurie nutarė praplėsti akiratį Kalėdų Senelių sostinėje bei dovanomis pradžiuginti trakiečius ir jų svečius.

Tačiau Kalėdų Seneliai savo suvažiavime ne posėdžiaus, o pasilinksminę su vaikais prie eglutės pabirs po miestą sveikinti švenčių proga. Šio desanto viešnagę 16 val. vainikuos iš Gruzijos, Telavio miesto, atvykusio Kalėdų Senelio – Tovlis papa pasveikinimas ir įspūdingas meno kolektyvo pasirodymas.

Visą dieną kultūros rūmuose veiks kūrybinės dirbtuvės „Kalėdų fabrikas“, kuriose bus galima pasigaminti dovanėlių iš ekologiškų medžiagų, jas supakuoti, meistrauti, piešti, lipdyti, gaminti atvirukus – kūrybiškumui išreikšti bus daug galimybių, be to, kas norės, šventinių grožybių įsigis amatų mugėje. „Kalėdų fabrike“ darbymetis nesiliaus ir sekmadienį. Abi dienas veiks kalėdinis paštas, mažus ir didelius prie eglutės linksmins Trakų nykštukas, savo rezidencijoje – jaukiame namelyje – lauks Kalėdų Senelis. Bibliotekoje nuo 14 val. pasakas seks rašytoja Evelina Daciūtė, 2016 m. gražiausios knygos vaikams „Laimė yra lapė“ autorė.

Svečių laukia ir septynios Nykštukų rezidencijos, įsikūrusios mieste bei apylinkėse. Jas aplankiusios ir čia nusifotografavusios šeimos gali dalyvauti konkurse ir laimėti kruizinę kelionę į Stokholmą.

Gruodžio 17-oji, sekmadienis, – išskirtinė Kalėdų Senelių sostinės diena, kuri pretenduoja tapti minėtina data Trakų ir visos šalies istorijoje. Nuo 12 val. bus liejama pati ilgiausia ir sunkiausia Lietuvoje šokolado plytelė. Į šį procesą visus norinčius pakvies įsitraukti įmonės „AJ šokoladas“ vadovas Algimantas Jablonskas ir įmonės meistrai. Šokoladas primins kelią nuo sostinės iki sostinės – nuo Gedimino bokšto iki Trakų pilies. Po to, kai kelių dešimčių metrų ilgio šokolado kelias bus nutiestas ir rekordą užfiksuos agentūra „Faktum“, jis bus išsidalytas ir išsivaišintas.

O antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, nuo 12 val. laukia negirdėtos linksmybės Užutrakio dvaro karietinėje. Pats Senelis Kalėda, stvėręs savo armoniką, užkurs tikrą peklą su pasiutpolke. Muzika nenutils nė akimirksniui – polkas be atokvėpio grieš, kol pajėgs, apie 20 muzikantų iš įvairių Lietuvos vietų. Tikriausiai bus pasiektas ilgiausios polkos, kokios Lietuvoje dar nebuvo, rekordas. „Maloniai kviečiame šokėjus įsijungti į šią Kalėdų pramogą. Įspūdžių per mažai nepasirodys, nes šokant iškratyti sukauptas per šventes atsargas ir atlaikyti be jokios pertraukos siaučiančią polką – nelengvas, bet labai geras pasirinkimas“, – ragina Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, vienas iš „Trakų – Kalėdų Senelių sostinės“ organizatorių.

Popiet, 15 val., Trakų kultūros rūmuose vyks spektaklis vaikams „Alisa stebuklų šalyje“.

„Kviečiu į Trakus – pasinerti į kalėdines linksmybes ir pramogas: į pasakišką Kalėdų Senelio rezidenciją, kalėdinių dovanėlių gaminimo užsiėmimus, šokoladinio kelio liejimą, polkos siautulį. Trakuose visada esate laukiami“, – sako Trakų rajono merė Edita Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top