Pradinis / KARJERA / Kas slepiasi po darbo pokalbio klausimais?

Kas slepiasi po darbo pokalbio klausimais?

Firsty.lt savo lankytojų klausė, koks darbo pokalbio metu užduotas klausimas jiems buvo pats įsimintiniausias. Jų pateiktus neįprastus darbdavių klausimus pakomentavo personalo atrankos specialistė.

„Negyvenamojoje saloje gyvena žmogėdra ir mokslininkas, termometru matuojantis vabaliukų temperatūrą. Iš alkio surijęs mokslininką, žmogėdra pasijuto blogai ir nusprendė, jog neverta valgyti protingų žmonių, nes jie nuodingi. Sudužus lėktuvui, tu vienintelis išsigelbėjai, bet patekai būtent į šią salą. Žmogėdra dėl to, žinoma, apsidžiaugė ir norėdamas įsitikinti, ar tu nesi nuodingas, davė tau mokslininko termometrą. Kaip matuosi vabaliukų temperatūrą ir kaip įrodysi žmogėdrai, kad esi protingas? Kaip, naudodamasis termometru, sugebėsi išgelbėti savo gyvybę?“ – taip skambėjo vienas per darbo pokalbį kandidatui užduotas klausimas.

„Automobiliu veži sužeistą artimą žmogų, kuriam skubiai reikalinga pagalba. Ką darytum užsidegus raudonam šviesoforo signalui: lauktum žalios spalvos ar nepaisytum taisyklių ir važiuotum per draudžiamą raudoną šviesą?“ – tokio klausimo per darbo pokalbį sulaukė kitas kandidatas.

Kas slepiasi po šiais užduotais klausimais?

„Nėra griežtų taisyklių, kokius klausimus pokalbio dėl darbo metu galima užduoti, kokių ne (tik negalima klausti diskriminuojamojo pobūdžio klausimų), – teigia Firsty.lt personalo atrankos specialistė. – Jei klausimai prasilenkia su etikos ir moralės normomis ar verčia jus pasijausti nejaukiai – tai jau turėtų būti jums signalas pasvarstyti, ar tikrai pas tokį darbdavį norėtumėte dirbti. Jei klausimas jums atrodo keistas, nebūtinai jis toks turi atrodyti ir klausiančiajam. Aiškaus komentaro dėl pateiktų klausimų / situacijų pavyzdžių aš nepateiksiu. Reikėtų konteksto, informacijos apie įmonės veiklos sritį, poziciją ir t. t. Dažniausiai klausiantysis, uždavęs tokio tipo klausimą, labiau stebi jūsų reakciją, elgseną, o ne tikisi kokio nors šabloniško atsakymo. Teisingų atsakymų į tokius klausimus NĖRA. Dėmesys kreipiamas ne į tai, ką jūs pasakysite, o į tai, kaip jūs elgsitės. Į tai, kaip greitai reaguojate ir kaip nuoširdžiai atsakinėjate: ar atsakymas nėra suvaidintas, ar jūs bandote įtikti ir parinkti teisingiausią atsakymą pagal visas taisykles ir moralines normas.

Kita vertus, jei gausite tokį klausimą ir papūsite lūpą, parodydami, jog tas klausimas jums atrodo kvailas, specialistas iškart tai pastebės ir nuspręs, kad Jums trūksta kūrybingumo, ar įžvelgs barjerus bendraujant. Ne į kiekvieną poziciją renkant žmogų iš jo tikimasi netradicinio mąstymo, dažnai laukiame tiesiog paprastumo ir atvirumo.

Svarbiausia suprasti, kad darbo pokalbis turi būti kuo natūralesnis. Žmogaus, kuris vadovauja pokalbiui, nereikia bijoti! Natūralu, jei jaudinatės. Kuo natūraliau vyks pokalbis, tuo didesnė galimybė, kad Jums pasiseks.“

Jeigu Jums kyla su darbo paieškomis susijusių klausimų, drąsiai klauskite (rašykite komentarus po straipsniu). Personalo atrankos specialistė patars, kaip reikėtų elgtis susidarius Jūsų pateiktai situacijai.

Daugiau karjeros patarimų – www.firsty.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: