Pradinis / Kūrybos kampelis / Katės akies akmuo

Katės akies akmuo

Vienas iš labiausiai paplitusių mineralų yra kvarcas. Tai geležies ir aliuminio su įvairiomis priemaišomis junginys, įvairiuose regionuose sudarantis atskiras mineralų grupes. Jis būna skirtingos sudėties bei spalvų.

Ne visi žino, kad tokie populiarūs mineralai, kaip katės akis, sakalo akis, tigro akis, taip pat yra kvarcai. Ypatingą jų spalvą mineralui formuojantis nulėmė rūgšti terpė. O apdirbant akmenį, suteikiant jam kabošono (apvalią) formą ant glotnaus poliruoto paviršiaus išryškėja akis. Ji žvelgia iš akmens gelmės ir saugo, myli, gina, šaiposi, nekenčia, gąsdina.

Pailgas, katiniškas akies lęšiukas, kuris ir dieną žiba kaip tamsoje, nuo senų laikų kėlė pagarbią baimę. Dėl šios baimės ir, be abejo, žmonių kūrybingos vaizduotės, atsirado legenda apie katės akies akmenį. Pasak šios legendos, katės akys – tai velnio akmenys. O legenda tokia:

Labai seniai, po pasaulinio tvano, velnias klaidžiojęs po žemę ir ilgai negalėjęs surasti nė vieno nusidėjusio žmogaus. Tais laikais žmonės taip rūpinosi savo išlikimu, kad nuodėmėms nebelikdavę laiko. Būtent tuo metu žemėje pasirodžiusi katės akis. Akmuo traukdavęs žvilgsnį ryškia spalva, ir besistengiant įsižiūrėti, iš kur atsiranda vyzdys, pradėdavusi suktis galva. Ilgai stebėjęs šį akmenį, žmogus tapdavęs irzlus. Nei iš šio, nei iš to staiga apimdavęs nuožmus pyktis arba baisi neapykanta. Velnias triumfavo – jis išmėtė šiuos akmenis visoje žemėje ir netrukus sulaukė rezultato – prasidėjo karai, smurtas, ligos. Gėrio ir blogio svarstyklės nusvirdavusios tai į vieną, tai į kitą pusę. Žmonės pradėję kalbėti, kad tas, kuris ilgą laiką nešioja katės akies akmenį, tampa tarsi nebematomas Dievui. Jis tampa blogio įsikūnijimu.

Tai – labai sena legenda. Tik kai kuriuose senovės stačiatikių padavimuose patariama saugotis šio mineralo. Šumerų raštuose randama ne ką geresnių atsiliepimų apie katės akį. Kita legenda byloja apie tai, kaip velnias labai greitai surandąs tuos, kurie yra silpni ir abejojantys, pakišąs jiems šį akmenį ir laukiąs: suklys – nesuklys, vogs – nevogs, meluos – nemeluos. Tačiau jau seniai praėjo tie laikai, kai žmonės aklai tikėjo legendomis, bijojo gamtos reiškinių ir velnio pinklių, patys kurdami baisias istorijas.

Kadangi katės akis labai gražus akmuo, pamiršus visus pavojus imta juo puoštis. Ir juk akmuo pats savaime nėra blogis, viskas priklauso nuo to, į kokias rankas jis patenka, kokiais tikslais žmogus jį naudoja ir kuo tiki.

Dažniausiai katės akis – tamsiai žalias arba pilkas nepermatomas akmuo. Viduje jis turi gelsvą šviesos lauką. Akmenį vartant priešais save šviesa stiprėja. Koncentruojant žvilgsnį į katės akį, galima gerai susikaupti, medituoti, mąstyti.

Manoma, kad katės akis padeda spėti ateitį. Rūpinasi santuokos ir šeimos tvirtumu, stiprina giminystės ryšius, saugo nuo išdavysčių. Šis akmuo sustiprina savivertę, didina strateginio planavimo gebėjimus bei gebėjimą matyti visas situacijos aplinkybes. Taip pat šis akmuo padeda atleisti neteisybę, susitaikyti su praradimais. Tikima, kad jis gerina regėjimą, mažina galvos ir veido skausmus, stiprina krūtinę ir kepenis.

Žymiausia katės akis saugoma Anglijos karališkojoje brangakmenių saugykloje. 62,3 g sveriantis akmuo buvo padovanotas karalienei 1886 metais. Prieš tai jis priklausė Šri Lankos karaliui.

Žurnalas „Karoliukai“

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: