Pradinis / KARJERA / Kaunas jaunam verslui siūlo 100 tūkst. eurų

Kaunas jaunam verslui siūlo 100 tūkst. eurų

Jaunimo verslo skatinimo programa „Kauno startuoliai“ antruosius gyvavimo metus pasitinka gerokai atsinaujinusi. Paraiškų priėmimas jau prasidėjo, o jas teikti gali kur kas platesnė jaunųjų verslininkų grupė. Dar viena svarbi naujovė – pateiktas paraiškas vertins ne politikai, kaip buvo anksčiau, o profesionalai.

Novatoriškas verslo idėjas puoselėjantys kauniečiai šiemet vėl sulauks Kauno miesto savivaldybės pagalbos jas įgyvendinant. Pernai pradėta vykdyti jaunimo verslo skatinimo programa „Kauno startuoliai“ šiuos metus pasitinka įgijusi dar didesnį pagreitį. Vis dėlto pagrindinis tikslas lieka nepakitęs – sudaryti palankias sąlygas jaunimui plėtoti inovatyvų verslą, skatinti kurti verslo idėjas ir prisidėti prie jų įgyvendinimo laikinojoje sostinėje.

Pasak Kauno mero pavaduotojo Simono Kairio, šiemet miesto savivaldybė numačiusi skirti iki 100 tūkst. eurų. Tai yra dukart daugiau nei pernai. Vienu pagrindinių prioritetų programos autoriai laiko siekį užtikrinti aiškų ir skaidrų paraiškų vertinimą.

„Šiais metais programa išsiskirs solidžia vertinimo komisija, kurioje nebeliko politikų. Paraiškas vertins bankų ir kitų verslo organizacijų atstovai, kompetentingi ekspertai. Idėjų pristatymas ir atranka vyks viešame renginyje, todėl dalyviai galės savo sumanymus gyvai pakomentuoti, apginti. Be to, vertintojai neapsiribos vien šia funkcija. Jie ketina stebėti naujų verslų vystymąsi, o prireikus imsis ir mentorių vaidmens“, – akcentavo S. Kairys.

Vertinimo komisijai pirmininkausiantis rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas sako, kad yra daugybė priežasčių skatinti jauną ir novatorišką verslą. „Programa nefinansuos kokios nors prekybinio kiosko steigimo ar kitos panašios komercinės veiklos. Čia dėmesys bus sutelktas būtent į inovacijas. Investicijų į naujoves grąža ateityje gali būti šimteriopa ir net dar didesnė“, – tvirtino M. Glodas.

Komisija numačiusi aiškius kriterijus verslo idėjoms vertinti. Pirmiausia – išskirtinumas, konkurencingumas ir novatoriškumas bei rinkos potencialas. Taip pat svarbu numatyti, kiek galimybių įgyvendinti idėją ir kokią naudą ji teiktų Kauno miestui. Pretendentai paramai gauti privalo iki šių metų kovo 15 d. pateikti pagrįstus verslo planus. Verslo idėjas siūlyti gali ne tik labai mažos įmonės, bet ir pavieniai kauniečiai iki 29 metų amžiaus.

Daugiau informacijos apie jaunimo verslo skatinimo programą „Kauno startuoliai“ ir reikiamas dokumentų formas galima rasti interneto svetainėje http://bit.ly/Kaunostartuoliai

Kauno m. sav. inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: