Pradinis / Kultūra / Kaune – ispanų menininkų parodų ciklas

Kaune – ispanų menininkų parodų ciklas

Kauno miesto muziejus trečius metus iš eilės tęsia sėkmingą kultūrinį bendradarbiavimą su ispanų dailininkais ir nuo rugpjūčio vidurio kauniečiams bei miesto svečiams pristato parodų ciklą „Trans + istorija: Ispanijos dialogai. Simboliai. Peizažai ir personažai“, kurį sudaro septynios talentingų Ispanijos dailininkų parodos.

1Jau nuo 2013 metų Kauno miesto muziejuje rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais eksponuojamos ispanų meno parodos. Pasak parodų kuratorės ir organizatorės Inos Mindiuz, tai tampa gražia tradicija. Lankytojams jau buvo pristatyta Galicijos vietovės tema, FIARTE (tarptautinis meno ir kultūros sektorius) fenomenas, atvežtos kolektyvinės menininkų parodos. Šiais metais dėmesys bus skirtas Andalūzijos ir Mursijos regionų menininkams.

Rugpjūčio 14 d. Kauno pilies bokšto IV aukšto salėje atidaryta pirmoji parodų ciklo paroda. Tai personalinė Andalūzijos menininko Cooperio Arte paroda. Savo darbų serijoje „Terram“ menininkas tyrinėja žmogaus veiklos įtaką atmosferai ir Žemės geologiniam formavimuisi bei poveikį šiuolaikinio meno praktikai.

Antroji šio ciklo paroda, kuri nuo rugpjūčio 18 iki rugsėjo 11 d. vys P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus Koncertų salėje (L. Zamenhofo g. 4) pristatys Granados menininko Jesúso Carloso Cardenete Lópezo darbus. Nuo 1977 metų atsidavęs menininko profesijai, šis dailininkas dalyvavo 82 parodose daugybėje šalių. Jo paveikslų yra privačiose ir viešosiose kolekcijose JAV, Brazilijoje, Saudo Arabijoje, Kuveite, Maroke, Katare, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Prancūzijoje ir Portugalijoje.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: