Pradinis / Renginiai, pramogos / Kaune prasideda šviesų festivalis

Kaune prasideda šviesų festivalis

Dienos šviesai niaukiantis ir ilgėjant vakarams, Kaune prasideda tamsą ir darganą sklaidysiantis projektas. Nuo šiandien iki Naujųjų metų skirtingi miesto objektai maudysis įspūdingų šviesų spalvose. 

Kauno šviesų festivalio iniciatorė Kauno miesto savivaldybė. Projektą gyvendina viena iš šviesos instaliacijų pradininkių Lietuvoje „Leggato“ komanda.

„Pirmasis festivalio objektas – S. Daukanto pėsčiųjų tiltas į Nemuno salą – techniškai sudėtingiausias, – pasakoja šviesų dailininkas Arvydas Genys. – Tai rimtas iššūkis mūsų komandai, nes objektas turi nedaug šviesą atspindinčių plokštumų. Be to, reiks ir nemažai įrangos – tilto ilgis siekia 150 metrų, tad vien kabelius skaičiuojam kilometrais.“

Pasak „Leggato“ atstovo, šviesų upėje maudysis ne tik tiltas. Visa erdvė aplink jį mirgės prožektorių šviesomis, kurių spinduliai nusidrieks ir į naktinio Kauno dangų bei Nemuno salą. Tad įspūdingą šviesų žaismą matys ne tik centro, bet ir kitų Kauno mikrorajonų gyventojai.

S. Daukanto pėsčiųjų tiltas švies tamsiu paros metu nuo penktadienio vakaro iki pirmadienio ryto.

„Iki Kalėdų eglutės įžiebimo šventės nušvis Įgulos bažnyčia, kauniečiams labiau žinoma Soboro vardu. Tada Kauno pilis, Jėzuitų bažnyčia Rotušės aikštėje. O Kauno muzikinis teatras švies visą gruodžio mėnesį“, – pasakoja projekto vadovas Paulius Banevičius.

Pasak projekto autorių, festivaliui bus panaudota keli šimtai inovatyvių, lauko sąlygų nebijančių apšvietimo prietaisų. Visas apšvietimas bus valdomas modernia, skaitmenine sistema.

Kauno šviesų festivalis – ne pirmas „Leggato“ projektas. Pernai bendrovė inicijavo festivalį „Spalvotas Kaunas“. Jo metu šviesos instaliacijos buvo kuriamos Kauno modernizmo architektūros pastatams.

„Šviesos instaliacijų idėjos ištakos – prieš trejus metus žaismingai apšviestas Soboras. Ši spontaniškai gimusi idėja sulaukė itin didelio susidomėjimo. Vėliau buvo vykdomi projektai tiek Kaune, tiek Klaipėdoje, Kėdainiuose ir kituose miestuose“, – prisimena P. Banevičius.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top