Pradinis / Renginiai, pramogos / Kauniečiai pirmieji galės išgirsti gintarinio kvarteto skambesį

Kauniečiai pirmieji galės išgirsti gintarinio kvarteto skambesį

Jau spalio 19 d. prasideda „Amber Quartet“ koncertai Lietuvoje. Iš tikro gintaro pagamintais instrumentais muzikantai skleis magišką gintaro skambesį. Pirmiesiems jį išgirsti pasisekė kauniečiams, kurie spalio 19 d. laukiami Nacionalinėje filharmonijoje. „Amber Quartet“ – vienintelis pasaulyje pripažintų Lietuvos virtuozų kvartetas, grojantis išskirtiniais styginiais instrumentais, pagamintais iš tikro gintaro.

„Labai džiaugiamės galėdami pirmuosius vienintelio tokio ansamblio pasaulyje koncertus padovanoti būtent Lietuvos klausytojams. Koncertų metu keturi pripažinti muzikantai priverčia suskambėti milijonų metų senumo gamtos stebuklą ir styginiai instrumentai prabyla visiškai naujais ir netikėtais tembrais“, – apie būsimus koncertus pasakoja „ARTS Libera International“ vadovas, prodiuseris Gintaras Kamsiukas.

Į „Amber Quartet“ susibūrė žinomi muzikos profesionalai: smuiko virtuozai Vytautas Mikeliūnas ir Tadas Dešukas, altininkas Tomas Petrikis bei violončelininkė Onutė Švabauskaitė.

Idėja pagaminti šiuos nuostabius instrumentus, kuriuos drąsiai galima pavadinti pasauliniu meno šedevru, kilo žinomam Lietuvos gintaro juvelyrui ir dizaineriui Šarūnui Davainiui. Visi šie gintariniai instrumentai turi Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės autorinių teisių pažymėjimus ir yra unikalūs.

„Kuriant šiuos instrumentus pagrindiniu iššūkiu tapo tai, jog muzika man buvo nauja sfera, nes aš esu kitokios krypties menininkas. Žinoma, muzika man patinka, tačiau niekuomet neteko taip rimtai ir atsakingai gilintis į tai, iš ko susideda instrumentai. Norėdamas tai suprasti, du kartus dalyvavau smuiko amatininkų parodoje Italijoje, kur galima tikrai daug sužinoti ir suprasti. Tenka pripažinti, jog pirmieji metai buvo sunkūs ir pagaminti smuiko nepavykdavo, nes gintaras skildavo dėl skirtingos įtampos. Tik po daug išbandymų suradau medžiagą, kuri tinka padengimui“, – pasakoja Š. Davainis.

Jis neslepia, jog kuriant išskirtinės išvaizdos instrumentus, didžiausiu iššūkiu tapo kūrinių tinkamas skambėjimas: „Tad gamindamas instrumentus visuomet jaučiau atsakomybę muzikantams. Juk tas smuikas turėjo ne tik būti išskirtinis savo gamyba, bet ir būti naudojamas. Jis turėjo groti. Nors daug kas ir mano, jog toks instrumentas tik muliažas. Nebuvo lengva, bet pavyko visą garso nuėmimo aparatūrą, paremtą elektromagnetinėmis bandomis, paslėpti smuiko viduje. Tokius sprendimus puikiai įvertino ne tik Maskvos universiteto profesūra, bet ir mūsų muzikantai. Be to, kiekvienas smuikas išsiskiria savo garsu, kiekvieno jis yra unikalus.“

Prodiusavimo kompanija „ARTS Libera International“ kviečia tikruosius muzikos gurmanus nepraleisti išskirtinių „Amber Quartet“ koncertų ir pasinaudoti galimybe pirmą kartą Lietuvos scenose išgirsti skambant tikrą gintarą.

Koncertai vyks:

Spalio 19 d.  Kaune, Nacionalinėje filharmonijoje

Lapkričio 8 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje

Gruodžio 7 d. Marijampolėje, Kultūros centre

Gruodžio  8 d. Panevėžyje, Muzikiniame teatre

Gruodžio 14 d. Klaipėdoje, kultūros centre „Kultūros fabrikas“

Gruodžio 21 d. Alytuje, Miesto teatre

Bilietus platina Tiketa.lt: bit.ly/AmberQuartet

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top