Pradinis / Aktualijos / Kauno pagalba startuoliams – tarptautinio lygio verslo profesionalų mokymai

Kauno pagalba startuoliams – tarptautinio lygio verslo profesionalų mokymai

Kauno miesto savivaldybės viešoji įstaiga, atsakinga už turizmo, verslo ir investicijų skatinimą bei miesto rinkodarą, „Kaunas IN“ pradeda įgyvendinti programą „Kauno startuoliai“, kurios metu pirmą kartą Lietuvoje bus vykdomos startuolių akceleravimo veiklos. Tai precedento Lietuvoje neturinti programa, kurios metu tarptautinio lygio verslo profesionalai net du mėnesius intensyviai dirbs kartu su startuoliais, siekdami tobulinti ir stiprinti jų kuriamų produktų išvystymo lygį.

Savo srities asai startuolius mokys tinkamai ir paveikiai atskleisti savo sukurto produkto savybes, jį pozicionuoti, padės atrasti ir tinkamai komunikuoti turimus konkurencinius pranašumus skverbiantis į užsienio rinkas.

„Kaunas – vienintelė savivaldybė Lietuvoje, turinti startuoliams skirtą programą. Ši programa pakeitė savo pobūdį. Nuo šiol bus ne finansuojamos atskiros, pavienės idėjos, o lėšos nukreipiamos į aksceleravimą ir tinklinimąsi. Kitaip tariant, tiek lėšos bus naudojamos efektyviau, tiek programos dalyviai galės pasinaudoti išplėstomis galimybėmis“, – teigė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Akceleravimas yra unikalus tuo, kad su į programą atrinktais startuoliais dirbs keturios dešimtys mentorių iš Lietuvos ir užsienio. Bendroms sesijoms, diskusijoms ir asmeninėms konsultacijoms mentoriai skirs daugiau nei šimtą valandų.

„Neabejojame, kad „Kauno startuolių“ akceleratorius ne tik leis programos dalyviams perimti ekspertinę patirtį ir žinias, bet ir duos stiprų impulsą bendrai Kauno startuolių ekosistemai mieste“, – teigia Tadas Stankevičius, „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas, atliekantis direktoriaus funkcijas.

Vienas iš „Kauno startuolių“ mentorių – tikras pasaulinės startuolių ekosistemos „liūtas“ – amerikietis Wallace Greenas. Jis – ne vienos kūrybiškos verslo strategijos kūrėjas, kuris jau daugiau nei dešimtmetį sėkmingai padeda augti pasaulinio lygio strateginiams projektams ir yra prisidėjęs prie „Capgemini Consulting“, „Telenor“, „Vodafone“ įmonių sėkmės.

Kita programos „Kauno startuoliai“ pasaulinės startuolių ekosistemos žvaigždė – Cristobalis Alonso. Jis – buvęs ryšio operatoriaus „Bitė“ technikos direktorius Lietuvai ir Latvijai. C. Alonso taip pat yra Baltijos šalyse lyderiaujančio, „verslas verslui“ skirto startuolių akceleratoriaus „Startup Wise Guys“ direktorius, taip pat vienas iš žinomų mobiliųjų programėlių startuolių „Mabofree“ ir „mmmCHANNEL“ įkūrėjų. Programos metu C. Alonso dalysis ir savo sėkmės istorija apie pritrauktą net 2 mln. Eur rizikos kapitalo investiciją.

Išmokti atskleisti geriausias savo startuolio savybes ir įtikinti jomis kitus „Kauno startuolių“ akceleravimo programos dalyvius mokys Mario Krivokapicius – įmonės „Content Insights AD“ pardavimų viceprezidentas, akceleratoriaus „Startup Wise Guys“ ir privataus investicinio fondo „ICT Hub Venture“ pardavimų mentorius.

Anot „Kauno startuolių“ akceleratoriaus sumanytojų, didžiausia tokios programos pridėtinė vertė – tai išties unikali proga per ypač trumpą laiką pasisemti žinių ir gauti asmeninių patarimų iš didelę tarptautinę patirtį sukaupusių Lietuvos ir Europos startuolių ekosistemos ekspertų, gauti neįkainojamos patirties ir sėkmingai praplėsti savo profesinių kontaktų ratą.

„Kaunas iš kitų Lietuvos miestų išskirtinis tuo, jog mieste yra susitelkęs didelis technologijų srities išsilavinimą įgijusių specialistų skaičius. Technologinės krypties startuoliams akceleratorius suteikia išskirtinę galimybę padirbėti su tikrais startuolių ekosistemos profesionalais. Iki dabar tokių pačių arba panašių akceleratorių vietos startuoliai turėjo ieškoti užsienyje, nes Lietuvoje panašių programų iki šiol neturėjome. Džiaugiamės, kad šiandien užtikrintai galime pakviesti mūsų startuolių bendruomenę tarptautinės patirties ir žinių semtis čia, Kaune,“ – teigia akceleratoriaus veiklas įgyvendinančios UAB „Civitta“ projektų vadovė Jonė Vaitulevičiūtė.

Startuoliai kviečiami teikti paraiškas į „Kauno startuolių“ akceleratorių iki rugsėjo 24 dienos. Jau spalio mėnesio pradžioje iš visų užsiregistravusių startuolių ekosistemos ekspertų ir mentorių komisija išrinks 25 stipriausius, kurie bus pakviesti dalyvauti atrankos stovykloje. Stovyklos pradžioje, po greitų startuolių ir mentorių susitikimų, visus kriterijus atitikę startuoliai bus pakviesti dalyvauti dviejų mėnesių trukmės akceleratoriui skirtose veiklose. Nors akceleratoriaus prioritetas – Kauno startuoliai, tačiau teikti paraiškas ir dalyvauti programoje gali ir startuolius kuriantys arba idėjas brandinantys verslininkai iš kitų Lietuvos miestų ir užsienio šalių.

„Kauno startuolių“ akceleratorius šiais metais siekia pritraukti technologijų, informacinių ryšių bei medicinos technologijų, finansinių technologijų (angl. fintech), robotikos srityse veikiančius startuolius. Akceleratoriaus veiklos bus nukreiptos į praktinių žinių perdavimą ir plėtimą, pardavimo kompetencijų ugdymą, idėjos vystymo įgūdžių lavinimą, rinkodaros, teisės ir finansų valdymo žinių stiprinimą.

Pagrindiniai reikalavimai dalyviams – turėti kuriamą produktą ir galėti skirti 2 mėn. dalyvavimui intensyviose programos veiklose.

Akceleratoriaus finalas – baigiamasis renginys, kuriame visi akceleratoriaus startuoliai turės progą pristatyti savo verslo idėjas potencialiems investuotojams.

Kauno miesto savivaldybė jau 4 metus iš eilės teikia paramą Kauno miesto startuolių ekosistemai stiprinti ir geriausioms idėjoms finansiškai skatinti.  Tarp sėkmingiausių programos „Kauno startuoliai“ verslų: „Helis“, kurio darbuotojų skaičius nuo kelių savo srities ekspertų išaugo iki daugiau nei  100 darbuotojų; „Sviestas sviestuotas“ – riešutų sviestą gaminanti įmonė; „Findens“ – artrito ir raumenų traukulių problemas sprendžianti inovacija medicinos srityje.

kaunas.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: