Pradinis / Kultūra / Kauno simfoninio orkestro vadovas apie pasaulinį pripažinimą: „Tai bus palikimas būsimoms kartoms“

Kauno simfoninio orkestro vadovas apie pasaulinį pripažinimą: „Tai bus palikimas būsimoms kartoms“

Dešimtmetį švenčiantis Kauno miesto simfoninis orkestras šiemet sulaukė ypač geros žinios iš Niujorko. Įtakingas žurnalas „Opera News“ Kaune su orkestru įrašytą Džiuzepės Verdžio operos „Simonas Bokanegra“ studijinį albumą pripažino geriausiu pasaulyje. Su orkestro vadovu Algimantu Treikausku kalbame apie praėjusius metus, simfoninio orkestro reikšmę Kaunui.

Ar tikėjotės tokio įvertinimo ir pripažinimo?

Visi, kurie dirba rimtai ir stengiasi, tikisi įvertinimo. Tais metais, kai įrašėme D. Verdžio operą su pasaulio operos artistų žvaigždynu, įrašėme dar vieną plokštelę – ji praėjusiais metais buvo nominuota „Grammy“ apdovanojimuose. Buvo surinkta puiki atlikėjų, solistų komanda. Tai mus vedė pripažinimo link. Pripažinsiu, tai buvo išties netikėta. Džiugu, kad Kauno miesto bei visos Lietuvos vardas yra garsinamas visame pasaulyje. Šis operos įrašas yra ir bus palikimas mūsų ateinančioms kartoms.

Kaip įvertintumėte simfoninio orkestro reikšmę Kauno gyvenime?

Miestas, turintis 300 tūkst. gyventojų, turi turėti savo simfoninį orkestrą. Kauno simfoninis orkestras yra miesto kokybės ženklas. Neįsivaizduoju miesto be jo.

Ar kauniečiai muzikalūs žmonės? Ar jie mėgsta muziką?

Kauniečiai tikrai labai mėgsta muziką. Pasižiūrėkime, kiek Kaune yra muzikos mokyklų: Naujalio muzikos gimnazija, Juozo Gruodžio konservatorija, Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademija. Muzikalių žmonių Kaune netrūksta.

Šiemet orkestras minėjo dešimtmetį. Kaip vertinate praėjusius metus?

Dešimtmetis buvo tikrai labai kūrybiškas. Visą laiką galvodavau, kaip auginti kolektyvą. Didžiulis žingsnis kolektyvui buvo mūsų užsigrūdinimas televizijos projekte „Triumfo arka“. Mes pirmieji pradėjome koncertuoti didžiosiose šalies arenose su estrados atlikėjais – ne tik su Lietuvos, bet ir su pasaulinio lygio garso žvaigždėmis. Šie pastarieji metai buvo išties kūrybiški.

Ko palinkėtumėte kauniečiams?

Palinkėčiau daugiau džiaugtis gyvenimu. Reikia džiaugtis tuo, ką turime ir kas yra šalia mūsų. Turime įvertinti, kokius nuostabius keturis metų laikus turime ir kad gyvename tokiame gražiame mieste kaip Kaunas.

www.kaunas.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: