Pradinis / Sportas / Ketvirtasis Kauno maratonas stebino rekordais ir dalyvių išradingumu

Ketvirtasis Kauno maratonas stebino rekordais ir dalyvių išradingumu

Organizatorių prognozės, kad ketvirtajame Kauno maratone bus pasiektas naujas maratono ir pusės maratono trasos rekordas, buvo teisingos. Šiemet greičiausiu žmogumi, įveikusiu maratono distanciją Kaune, tapo bėgikas iš Kenijos. Šią distanciją  iš moterų taip pat greičiausiai įveikė Kenijos bėgikė. Renginio metu paaiškėjo ir Lietuvos maratono čempionai.

Dalyviai iš 36 valstybių

„Renginys tikrai išaugo ir subrendo – tiek tarptautinio dėmesio dar nebuvome sulaukę. Šiais metais dalyvavo rekordiškai daug dalyvių iš svečių šalių. Taip pat šiemet itin populiarios ilgosios – maratono ir pusės maratono – distancijos. 42 kilometrų nugalėtojai į viršų kėlė ir išskirtinę renginio taurę, sukurtą skulptoriaus Algio Kasparavičiaus. Pati renginio atmosfera buvo tiesiog puiki. Rotušės aikštė pilna žmonių, oras palankus bėgimui“, – kalbėjo renginį organizuojančio Kauno maratono klubo vadovas Algirdas Pukis.

Prestižinėje maratono distancijoje dalyvauti užsiregistravo apie 400 dalyvių, iš kurių bene trečdalis buvo užsieniečiai. Dalyvauti Kauno maratone dalyviai atvyko iš 36 skirtingų valstybių. Į pusės maratono distanciją išbėgo dar apie 1000 dalyvių. Šiems dalyviams startą patrankos šūviais paskelbė Lietuvos šaulių sąjunga, o Lietuvos himną padėjo giedoti Živilė Povilaitytė-Buzaitė (Jazzyvile).

Prieš startą galimybe dalyvauti ir kartu su kitais bėgikais įveikti maratono distanciją pasidžiaugė Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda. Jis visą savo kalbą pasakė lietuviškai. „Man labai patinka Kaunas ir Lietuva. Smagu matyti, kad čia bėga tiek daug linksmų žmonių. Bėgsiu ir aš. Nesu geras bėgikas, bet tikiuosi per 6 valandas pasiekti finišą“, – prieš startą pasakojo ambasadorius.

Nauji trasos ir asmeniniai rekordai

Tarptautinio dėmesio vis daugiau sulaukiančio renginio pagrindinės distancijos rekordą pagerino ir pirmas atbėgo bėgikas iš Kenijos – MathewKipkorir Sigei. Jis 42 km 195 metrus įveikė per 2 val. 26 min. ir 9 sek. Sportininkas džiaugėsi, kad trasa buvo itin palanki ir lygi, o palaikymo tikrai netrūko. Antras atbėgo ukrainietis Sergii Ukrainets (2 val. 29 min. 18 sek.). Trečias – dukart trasos nugalėtojas Aurimas Skinulis (2 val. 29 min. 42 sek.). Jis tapo ir Lietuvos maratono čempionu.

Greičiausia moteris taip pat buvo Kenijos bėgikė Leah Kusar (3 val. 2 min. 53 sek.). Antra atbėgo ir Lietuvos maratono čempione tapo Loreta Bliujienė  (3 val. 4 min. 31 sek.). Trečia – Natalia Malinouskaya (3 val. 10 min. 23 sek.).

Nugalėtojus apdovanojo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva ir renginio globėjas Virgilijus Alekna.

Prieš metus 10 kilometrų bėgęs, o šiemet savo jėgas ilgesnėje distancijoje išbandęs Mindaugas Viršilas pirmas kirto pusės maratono finišo liniją (1 val. 7 min. 53 sek.) ir pagerino ne tik trasos rekordą, pasiektą dar 2014 metais Remigijaus Kančio (1 val. 11 min. 13 sek.), bet ir minute savo asmeninį rekordą.

Antras atbėgo Egidijus Adomkaitis (1 val. 11 min. 54 sek.), kuris tik sekunde aplenkė Darių Sadecką (1 val. 11 min. 55 sek.).

Iš moterų pirmoji pusės maratono finišo liniją kirto Anastasiia Zakharova (1 val. 24 min. 43 sek.). Sportininkė iš Rusijos džiaugėsi, kad palankus oras ir patogi trasa padėjo asmeninį rekordą pagerinti net 5 minutėmis. Antroji atbėgo Diana Avgustinovič (1 val. 31 min. 14 sek.). Trečia liko Giedrė Kubiliūtė (1 val. 32 min. 41 sek.).

Trumpose distancijose – išlaikyti titulai

Antroje renginio pusėje startavo trumpesnių distancijų dalyviai. 5 kilometrų distancijoje užsiregistravo ir dalyvavo apie pusantro tūkstančio bėgikų. 10 km distancijoje – tūkstantis dalyvių. Šeimų 1,5 km trasoje užsiregistravo ir jėgas išbandė apie 500 dalyvių.

Šiose distancijose dalyvavo itin marga dalyvių minia. Buvo galima sutikti ir bėgančią faraonę, akmens amžiaus žmonių, bananais ar šampūno buteliukais apsirėdžiusius dalyvius. Jie po bėgimų susirungė dėl žiūrovų simpatijų ir rėmėjų prizo. Nors šias trasas daugelis renkasi dėl pramogos, bet netrūko emocijų ir dėl geriausio ir greičiausio vardo.

5 kilometrų distancijoje, kaip ir prieš metus, nugalėjo Valdas Dopolskas (15 min. 7 sek.) ir Monika Vilčinskaitė (17 val. 13 sek.). Monika savo praėjusių metų rezultatą pagerino 7 sekundėmis.

Iš vaikinų antras atbėgo Karolis Lazdauskas (15 min. 51 sek.), už nugaros palikęs Paulių Bieliūną (15 min. 58 sek.). Tiesa, K. Lazdauskas vėliau startavo ir su 10 kilometrų grupe ir užėmė trečią vietą. Antroji iš moterų finišo liniją kirto Ieva Želvytė (19 min. 5 sek.). Trečia atbėgo Jurgita Levertavičiūtė (19 min. 36 sek.).

K. Lazdauskas teigia neištvėręs ir nesulaukęs savo 10 km starto, tad užsiregistravo ir į 5 km distanciją. Taip ir atsitiko, kad prizininku tapo abiejose distancijose.

Pirmasis iš 10 km grupės finišą pasiekė Ignas Brasevičius. Jis 2 sekundėmis pagerino trasos rekordą (31 min. 7 sek.). Antras atbėgo Justinas Beržanksis (32 min. 21 sek.). Trečias buvo K. Lazdauskas (33 min. 8 sek.).

Iš merginų titulą išlaikė ir trasos rekordą pagerino Monikos sesuo Milda Vilčinskaitė (35 min. 3 sek.). Antra atbėgo Evelina Milienė (36 min. 21 sek.). Trečia – Vaida Sacikauskaitė (40 min. 11sek.).

Apdovanoti buvo ir 1,5 km bėgimo greičiausieji.

Kova dėl geriausių komandų vardo

Šiemet kaip niekad anksčiau aktyviai į Kauno maratoną buvo registruojamasi komandomis. Apdovanotos buvo daugiausia kilometrų nubėgusi mokykla, universitetas, įmonė ir daugiausia dalyvių surinkusi politinė partija.

Pirmus metus organizuojamose mokyklų taurės varžybose nugalėjo Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija. Mokyklos bendruomenė bendrai įveikė 434,4 kilometrus. Iš viso rungėsi apie 10 mokyklų.

Kauno technologijos universitetas vėl sugebėjo surinkti stipriausią ir sportiškiausią komandą, kuri bendrai įveikė 571,5 kilometrus ir ketvirtus metus lipo ant scenos atsiimti Universitetų taurės. Lyderio vardą išsaugojo ir didžiausią komandą surinko bendrovė SDG. Ši komanda yra itin aktyvi nuo pat pirmojo renginio. Šiemet ji nubėgo net 2 413,5 kilometro.

Didžiausios permainos šiemet vyko „Stipriausios politinės jėgos“ kategorijoje. Taurė pirmą kartą atiteko ne visuomeninei organizacijai „Vieningas Kaunas“, o net 64 dalyvius surinkusiai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Dėl taurės taip pat energingai kovojo ir Socialdemokratų bei Lietuvos liberalų sąjūdžio komandos. Tiesa, kitaip nei universitetų ar mokyklų apdovanojimai, šis apdovanojimas įteikiamas už didžiausią bėgusių dalyvių, o ne įveiktų kilometrų skaičių.

Organizatorių nuotr.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: