Pradinis / Kinas, muzika, TV / Aktorė Larisa Kalpokaitė: „Pati pjoviau šaką, ant kurios sėdėjau“

Aktorė Larisa Kalpokaitė: „Pati pjoviau šaką, ant kurios sėdėjau“

„Aš tikiu likimu – jis viską sudėlioja taip, kaip pati nė nesugalvočiau“, – LRT televizijos laidos „Gyvenimas“ kūrėjams prisipažino Larisa Kalpokaitė. Garsiai aktorei įstrigo pernai vienos gydytojos pasakyti žodžiai: „Turi labai gerą angelą sargą – jis tave laiku sustabdė.“

59-erių moteris sako tuo metu jautusi, kad priėjo liepto galą, – ji nebegalėjo gyventi be kraujospūdį reguliuojančių vaistų, dėl sutrikusios medžiagų apykaitos augo svoris, tad sunkiai įveikdavo net trumpas atkarpas, o laiptai buvo tapę garsiosios aktorės priešais. Visa tai – dėl didžiulės įtampos ir nuovargio, kuris lydėjo ją kiekviename žingsnyje.

„Atrodė, kad tarsi voverė sukuosi rate ir bijau sustoti, nes išlėkusi į užribį galiu ir nebesugrįžti“, – atvirai pasakojo L. Kalpokaitė. Ir tai nestebina – ilgus metus Vilniaus mažajame teatre aktorės talentas nebuvo deramai vertinamas – režisieriai neskirdavo jai vaidmenų ir taip žlugdė moters pasitikėjimą savimi. Be to, norėdama išgyventi, Larisa dirbo juodžiausius darbus – padėvėtų drabužių parduotuvėje rūšiuodavo prekes, plaudavo grindis.

Tačiau po to, kai  L. Kalpokaitė nusifilmavo Kristijono Vildžiūno juostoje „Nuomos sutartis“, ją ėmė pastebėti ne tik teatro, bet ir kino režisieriai bei televizijos prodiuseriai. Būtent darbai žydruosiuose ekranuose iš siauram ratui žinomos aktorės Larisą pavertė pirmo ryškumo žvaigžde. Pasiūlymai pasipylė kaip iš gausybės rago. Moteris taip buvo išsiilgusi darbo, kad nė vieno jų stengdavosi neatsisakyti. Ir nepastebėjo, kaip pašlijo sveikata.

„Buvau pati kalta – pjoviau šaką, ant kurios sėdėjau. Visiškai nesirūpinau savimi – nei pas gydytojus eidavau, nei ilsėdavausi, nes atrodė, kad tam nėra laiko. Nedaug trūko, kad viskas būtų baigęsi liūdnai“, – prisipažino aktorė.

Atviras Larisos Kalpokaitės, šiuo metu vaidinančios LRT istoriniame seriale „Laisvės kaina. Partizanai“, pasakojimas apie tai, kas padėjo susigrąžinti sveikatą ir gyvenimo džiaugsmą, – laidoje „Gyvenimas”.

Įspūdinga scena iš serialo „Laisvės kaina. Partizanai“, kurioje vaidina L. Kalpokaitė:

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top