Pradinis / Kinas, muzika, TV / Bitininkų šeima: „Visas gyvenimas kaip medaus mėnuo“

Bitininkų šeima: „Visas gyvenimas kaip medaus mėnuo“

Salomėja Mikolajevič – jauna, švelni, labai moteriška asmenybė. Pamatę šią merginą gatvėje, nepagalvotumėte, kad ji valandų valandas praleidžia prie avilių, o dešimt bitės įkandimų vadina „pasisekusiu savaitgaliu“. Vis dėlto merginos pašaukimą išduoda iš jos vidaus sklindanti neįtikėtina ramybė. Laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Salomėja papasakojo, kodėl moterims bitininkystė gali sektis geriau nei vyrams ir kodėl kelios valandos prie avilio gali prilygti mažytėms atostogoms.

Visko išmoko pati

Salomėja yra puikus pavyzdys, kaip niekada su tam tikru amatu ar verslu nesusidūręs žmogus gali viską pradėti nuo nulio: inžinerijos srityje dirbanti moteris bitininkystei savarankiškai pasiruošė vos per vieną žiemą: „Ilgai galvojome, kokia veikla užsiimti vyro sodyboje. Aviliai buvo ta vieta, kur mūsų nuomonės sutapo. Labai užsidegiau šia idėja, visą žiemą savarankiškai skaičiau literatūrą, važinėjome konsultacijų pas bitininkus, o vos atėjus sezonui kibome į darbus“, – šypsosi jau patyrusi bitininkė.

„Paklausius, kiek daug žinote apie bites, galima pagalvoti, kad jūs ne inžinierė, o biologė“, – Salomėjos žiniomis žavisi laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė, o Salomėja priduria, kad apie bites neužtenka žinoti: jas reikia mylėti. „Būtent dėl meilės ir kantrybės moterys dažnai tampa geresnėmis bitininkėmis“, – amato paslaptis atskleidžia Salomėja.

Pradžioje sugeldavo visą veidą

Vis dėlto pati pradžia nebuvo tokia lengva: „Pirmais kartais kelios bitutės kaip tyčia vis cakteldavo į veidą: teko visai sutinusiai eiti į darbą“, – prisimena Salomėja, tačiau įgėlimų visai nesigąsdina: „Kitaip nei geliant širšei, geliant bitei, jei nesi alergiškas, skauda tik minutę ar dvi. O ir šiaip juk visai sveika“, – drąsina Salomėja ir pažada laidos filmavimo komandai parodyti, kaip aviliai atrodo iš vidaus. Žinoma, apsirengus specialiais kostiumais.

Bitės, kaip ir žmonės, turi charakterius

Prieš kviesdama laidos vedėją Kristiną Rimienę į svečius pas bites, Salomėja tariasi su vyru, kurį avilį reikėtų parodyti: „Nee, šitas per piktas“, – juokiasi taip pat bitininkaujantis Salomėjos vyras ir paaiškina, kad, kaip ir žmonės, taip ir spiečiai turi savo charakterį: nuo pasiutusių iki visai draugiškų. „O patį žmogų jos tik ramina. Avilio garsas, pats procesas – tartum kokia meditacija“, – pasakoja Salomėja, bet paklausta, ar daug draugų jau užsikrėtė šiuo hobiu, juokiasi: „Sukti medų iki keturių ryto – ne kiekvieno jėgoms. Gerai, kad man padeda vyras“, – meiliai šypteli žmona ir priduria, kad bitininkaujant visas gyvenimas kaip medaus mėnuo!

Laidoje Salomėja papasakojo ne tik kaip pradėti bitininkystę, bet ir kaip išsirinkti, degustuoti bei atskirti medų pagal jo spalvą bei kvapą.

TV3 nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top