Pradinis / Kinas, muzika, TV / Emigrantai – apie gyvenimo klystkelius ir sąžiningą darbą svetur

Emigrantai – apie gyvenimo klystkelius ir sąžiningą darbą svetur

Lietuvoje musulmoniškais drabužiais apsirengusios moterys – retenybė. Kitaip nei Londone, kuriame knibžda tautų ir kultūrų iš viso pasaulio. Viena tokių hidžabą vilkinčių, Alachą išpažįstančių Londono moterų – Daiva Keršytė iš Lietuvos. Apie ją pasakojama socialinės dokumentikos laidoje „Emigrantai“ per LRT televiziją.

Daiva Lietuvą paliko prieš keturiolika metų. Šiandien moteris sako: „Norint pakeisti gyvenimą, reikia pasiekti dugną, į jį atsitrenkti ir pradėti kilti aukštyn.“ Būdama dar moksleivė Daiva naktimis dirbdavo klubinių šokių šokėja. Naktinio gyvenimo kvaitulys, linksmybės, alkoholis, vyrų dėmesys… Moteris prisimena, jog kartą vos netapo seksualinio maniako auka. Daiva pasakoja, jog Lietuvoje ją nuolat lydėjo aplinkinių priekaištai dėl aprangos, elgesio ir neva striptizo šokėjos karjeros. Tad moteris nedvejodama pasinaudojo atsiradusia galimybe išvykti iš Lietuvos.

Netrukus Londone lietuvaitė susipažino su tame mieste gimusiu ir augusiu pakistaniečių sūnumi. Būsimas Daivos vyras žadėjo, jog, perėjusi į islamą, ji sustiprės dvasiškai, o merginai to ir tereikėjo. Praėjus penkiems mėnesiams, Daiva ištarė „šachada“ ir tapo musulmone. Šiandien moteris viena augina du vaikus, nes greitai įsiplieskusi meilė užgeso. Vis dėlto netikėtai Rytų religijoje atrasta sielos ramybė niekur nedingo ir moteris iki šiol dėvi hidžabą, meldžiasi penkis kartus per dieną ir valgo tai, ką leidžia islamo religija.

Antrasis laidos „Emigrantai“ reportažas – iš Vokietijos, Hamburgo. 27 metų Kazimieras Lietuvoje savo verslą kūrė begales kartų: prekiavo automobiliais, baldais, drabužiais, bandė užsiimti ūkininkyste, augino sliekus… Praėjus septyneriems nesėkmingų bandymų metams vyrukas pasinaudojo emigracijos pasiūlymu ir išvyko į Vokietiją. Ten reikėjo užsiimti vadyba ir rasti atvykusiems nekvalifikuotiems emigrantams darbininkams gyvenamųjų būstų. Pasirodo, viskas ne taip paprasta, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio: vokiečiai nenori nuomoti savo butų juodadarbiams emigrantams. Kazimierui teko įdėti nemažai laiko ir pastangų siekiant užsibrėžtų tikslų. Per pusantrų metų vyras įdarbino ne vieną dešimtį tautiečių, ne vienam padeda ne tik finansiškai, bet ir morališkai. Kartą jaunajam vadovui reikėjo iš savo kišenės sumokėti daugiau nei 15 tūkstančių eurų, kai vienos įstaigos valdžia nusprendė neatsilyginti už atliktą darbą.

LRT

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top