Pradinis / Aktualijos / „Knygų Kalėdos“ džiugino Kauno vaikų globos namų auklėtinius

„Knygų Kalėdos“ džiugino Kauno vaikų globos namų auklėtinius

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau penktą kartą keliauja per Lietuvą, kviesdama skaityti ir dovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekoms ir ne tik. Šiais metais akcija pristato naują iniciatyvą – „Knygų Kalėdų“ savanorius. Šalies bibliotekos kviečia visus skaityti mėgstančius žmones tapti savanoriais ir su knyga keliauti į vaikų bei senelių globos namus, dienos centrus, šeimynas.

1 (3)Į šį kvietimą atsiliepė ir vaikų rašytoja, leidyklos „Terra Publica“ direktorė Danguolė Kandrotienė bei laidos „Knygos per „Penki TV“ kolektyvas. Vieną gražų vakarą jie susirinko Kauno vaikų globos namuose „Atžalynas“. Čia mažieji vaikų namų gyventojai buvo pakviesti į literatūrinius skaitymus ir susitikimą su rašytoja. D. Kandrotienė ne tik pabendravo su vaikais, bet ir skaitė ištraukas iš savo knygos „Pasaiba“, kartu su vaikais leidosi į fantazijų kupiną pasaulį. Spindinčios vaikų akys rodė, kad skirtas dėmesys jiems ypač svarbus.

Žinoma, neapsieita ir be dovanų. Autorė ir laidos kolektyvas vaikams padovanojo visą šūsnį knygų ir kalną saldumynų, kuriems per „Pyragų dienos“ akciją pinigėlius geranoriškai suaukojo leidyklos kolektyvas. Vis dėlto, pasak vaikų globos namų direktorės Dalios Pajedienės, tokiais momentais svarbiausios ne dovanos, o bendravimas su vaikais, paprasti pokalbiai ar tiesiog knygos skaitymas kartu. Būtent tai priartina vaikus prie knygos, leidžia nusikelti į svajonių kraštus, lavina vaizduotę ir bendravimo įgūdžius, mažina socialinę atskirtį.

Vaikų globos namų direktorė džiaugėsi, kad akcija „Knygų Kalėdos“ šiemet palietė labai svarbią temą – savanorystę. Jau ne pirmus metus visi norintys skatinami tapti savanoriais: nors kelis kartus per savaitę užsukti aplankyti vaikučių, pabendrauti su jais, pažaisti, kartu paruošti pamokų ar tiesiog paskaityti knygelių. Toks bendravimas vaikams ypač svarbus, juk būtent jo mažiesiems labiausiai ir stinga. D. Pajedienė pasakoja, kad vaikai kasmet apipilami dovanomis, o dovanotojai jaučiasi atlikę savo pilietinę pareigą, tačiau vaikams reikia ne to. Dovanos ateina ir išeina, o emocinis ryšys ir bendravimas lieka ilgam. Būtent savanoriaudami žmonės gali suteikti čia gyvenantiems vaikams daug daugiau, nei vieną kartą per metus nupirkdami žaislą ar saldainį. Tad ne tik dovanokime dovanas, bet ir neužmirškime bendravimo džiaugsmo.

2 (2)

„Terra Publicos“ nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: