Pradinis / Aktualijos / „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti savo bibliotekai

„Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti savo bibliotekai

Trečiadienį, lapkričio 22 d., Prezidentė Dalia Grybauskaitė įžiebė pirmąją Lietuvoje Kalėdų eglę ir paskelbė skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią.

„Visai Lietuvai pranešame, kad laukdami Kalėdų šventės jau galime džiaugtis „Knygų Kalėdomis“. Jos visada aplenkia didžiąsias šventes – nes turime suspėti nuveikti daug gerų darbų, todėl dalykimės knygomis ir skaitykime“, – sakė Prezidentė.

Septintą kartą vykstančios „Knygų Kalėdos“ šalies žmones šiais metais kviečia per šventinį sezoną aplankyti tą biblioteką, kurią vadiname savo biblioteka, – arčiausiai esančią, mėgstamiausią, dažniausiai lankomą, o gal dar neatrastą – ir padovanoti jai gerų, naujų knygų.

Ruošiantis šių metų akcijai Prezidentė jau apsilankė Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Antakalnio filiale ir jam padovanojo savo knygų.

Tradicija tapusiame renginyje Prezidento rūmų Baltojoje salėje pasirodymą vaikams ir akcijos bičiuliams dovanojo spektaklio „Laimė yra lapė“ komanda. Ceremoniją vainikavo iš naujo per Kalėdas atgimstanti legendinė Tomo Augulio daina „Kalėdų naktį tylią“, kurią atliko dainos autorius, Algirdas Kaušpėdas, Donatas Montvydas, Jurga Šeduikytė, Vidas Bareikis, Maksas Melmanas, Jurgita Jurkutė, Beata Nicholson, „radistai“ Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius.

Labdaros projektas „Kalėdų naktį tylią“ jau trečią kartą subūrė žymius šalies žmones dėl bendro tikslo – kartu su kampanija „Už saugią Lietuvą“ muzikantai kviečia visuomenę prisidėti prie naujų vaikų dienos centrų kūrimo.

„Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu, kuriame dalyvauja 1270 viešųjų ir 1500 mokyklų bibliotekų. Knygų dovanoja šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai, rašytojai ir užsienio ambasados. Per visą akcijos laikotarpį bibliotekoms padovanota per 225 tūkst. knygų.

Prezidentės inicijuota akcija įgyvendinama kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugija, Lietuvos leidėjų asociacija, Spaustuvininkų asociacija, Mažų ir vidutinių leidėjų asociacija, Rašytojų sąjungos leidykla, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Ugdymo plėtotės centru, VšĮ „Laikas skaityti“, knygynais, leidyklomis, interneto prekybos portalais, prekybos centrais, nacionaliniu transliuotoju LRT, „Knygos per Penki TV“, naujienų portalu „15 min.lt“.

Iki sausio 6 dienos šalies bibliotekos laukia knygų, kurių įsigyti galima „Knygų namų“, „Pegaso“, „Vagos“, nepriklausomuose knygynuose, prekybos centruose ir knygų prekybos portaluose. Knygas galima palikti knygynuose arba nunešti į savo biblioteką.

Daugiau informacijos apie akciją svetainėje knygukaledos.lt ir socialinėje paskyroje „Facebook“ @knygukaledos.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

R. Dačkaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: