Pradinis / Renginiai, pramogos / Ko vaikai mokosi per pasakas?

Ko vaikai mokosi per pasakas?

Spalio mėn. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje pristatytas Kauno apskrities viešosios bibliotekos projektas „Pasakos gestų kalba“ – pasakų vaizdo įrašų archyvas internete, suteikiantis vaikams galimybę augti su pasakomis bei nuspalvinantis jų vaikystę.

Pasakų svarba vaikams

Renginyje buvo paaiškinta bibliotekos projekto „Pasakos gestų kalba“ idėja, parodytas iš pasakų gestų kalba sukurtas vaizdo klipas. Pasak projekto vadovės Gintautės Sinkevičienės, vystantis vaiko asmenybei, pasakos atlieka labai svarbų vaidmenį: teikia mąstymo ir veiklos pavyzdžių, padeda pažinti ir suprasti kitų ir savo poelgių motyvus, moko savikontrolės, reikšti norus bei siekti tikslų.

Šeši gyvenimo scenarijai

Socialinių mokslų daktaras, psichologas ir lektorius Tomas Lagūnavičius skaitė pranešimą apie 6 gyvenimo scenarijus, kuriuos vaikui padeda suprasti pasakos.

Pirmasis scenarijus yra tradicinis, kai svarbiausia vertybė yra šeima; antrasis – šiuolaikiniai vienuoliai, kai vaikai skatinami siekti geriausių rezultatų sporto, muzikos ar dailės srityje; trečiasis – vartotojai, kai pripažįstama, kad socialinė aplinka yra labai svarbi, vaikas turi paklusti, būti geras, ir tada viskas bus gerai; kiti scenarijai orientuoti į stiprią asmenybę ir ne visada toleruojami socialinės aplinkos.

Išmokstam ir kuriam

„Vaikas neturi gyventi iliuzijomis, jis turi suprasti, kad pirmiausia yra darbas, kūryba, išmokimas, herojiškumas, kova – tik tada atsiranda rezultatas“, – teigia dr. T. Lagūnavičius. Jo manymu, užuot skaitę netinkamas pasakas, tėvai turi skaityti vaikams apie herojus ir mokslininkus, tada vaikai supras, kad pirmiausia išmokstame, tada kuriame. Pasak dr. T. Lagūnavičiaus, tik išmokusį kūrybos technikos ir kuriantį tai, ko nėra gamtoje ir visuomenėje, vaiką lydės sėkmė.

Gestų kalbai – 20 metų

Jau 20 metų, kaip lietuvių gestų kalba pripažinta gimtąja kurčiųjų kalba. Lietuvių gestų kalba yra emocionalumu grįsta kalba, kuriai būdinga veido išraiškų įvairovė, rankų plastika bei jausmingumas.

Minint lietuvių gestų kalbos 20-metį ir Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro (KKRC) 15-ąsias veiklos metines, KKRC organizuotoje šventėje lankėsi KAVB specialistai – projekto „Pasakos gestų kalba“ iniciatoriai. Jie pristatė projekto tikslus, parodė gestų kalba sukurtų pasakų.

Projektas „Pasakos gestų kalba“

Kauno apskrities viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Kauno kurčiųjų reabilitacijos centru, sukūrė inovatyvią pasakų skaitymo skatinimo formą klausos negalią turintiems vaikams ir jų tėvams, skatinančią jau ankstyvoje vaikystėje pradėti domėtis pasakomis, padedančią lavinti vaizduotę.

Organizatorių inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: