Pradinis / Mokslas ir švietimas / Kodėl užsieniečiai renkasi gyventi Lietuvoje?

Kodėl užsieniečiai renkasi gyventi Lietuvoje?

Kodėl užsieniečiai ryžtasi mokytis lietuvių kalbos? Kodėl svetimšaliai lieka gyventi Lietuvoje? Kuris lietuvių kalbos žodis kitakalbiams sunkiausias? Ar esate girdėję, kaip kinė traukia dainą „Ant kalno mūrai“? Visai tai galite išgirsti Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursuose, kurių organizatoriai rengia tikrą tautų fiestą – renginį „Pažink Lietuvą ir mane“.

Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai. Organizatorių nuotr.

Lietuvių kalbos ir kultūros centre susirinks 40 studentų iš 12 šalių  (Argentinos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Vokietijos, Ispanijos, Bulgarijos, Lenkijos, Gruzijos, Japonijos, Suomijos, Kinijos) pasidalyti patirtimi, istorijomis, papročiais. Renginys „Pažink Lietuvą ir mane“ – toks popietės pavadinimas – pakvies studentus pasidalyti savo potyriais Lietuvoje, suteiks unikalią galimybę mums  sužinoti, kodėl šie studentai pasirinko mūsų šalį, kodėl jiems svarbu ir save, ir mus pažinti čia, Lietuvoje. Svetimšaliai pristatys savo šalis, kultūrą, tradicijas ir maistą.

Pasibaigus lietuvių kalbos ir kultūros kursams, ne vienas užsienietis grįžta į mūsų šalį tęsti bakalauro, magistrantūros studijų universitetuose, antri įsidarbina įmonėse, treti sukuria šeimas. Vilmos Leonavičienės teigimu, užsieniečiai pozityviai žiūri į mūsų valstybę, o lietuvių kalba vienija skirtingus pasaulio žmones ir laužo stereotipus. „Per paskaitas, kultūrinius renginius rusų tautybės studentai susibendrauja su studentais iš Gruzijos, Ukrainos, kalba juos sujungia“, – sako Vilma Leonavičienė.

Tautų vakarėlio akimirka. Organizatorių nuotr.

Renginys skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Jau penkioliktus metus Lietuvių kalbos ir kultūros centras  organizuoja lietuvių kalbos ir kultūros kursus, kurie subūrė daugiau nei 1000 studentų. „Džiaugiamės, kad vis daugiau užsieniečių renkasi mokytis lietuvių kalbos, susipažįsta su mūsų šalimi. Studentai, grįžę į savo gimtuosius namus, įkuria lietuvių kalbos, Baltistikos centrus ir kabinetus savo universitetuose. Tai rodo, jog mes einame gera kryptimi ir prisidedame prie savo valstybės sklaidos pasaulyje“, – tikina kursų organizatorė Vilma Leonavičienė.

Sausio 18 d. 18 val. Lietuvos edukologijos universiteto II rūmuose (T. Ševčenkos g. 31, Aktų salėje).

Galima žvilgtelėti į praėjusią vasarą vykusį Draugystės vakarėlį:

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: