Pradinis / KARJERA / Kokių specialistų labiausiai reikės po 6 metų?

Kokių specialistų labiausiai reikės po 6 metų?

Užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ informavo šalies universitetus apie įvairių sričių specialistų poreikį per artimiausius 6 metus. Geriausias perspektyvas įsidarbinti turės elektronikos inžinerijos, orlaivių mechanikos ir informacinių technologijų studijų programų absolventai.

Skaičiuojama, kad per ateinančius 6 metus darbo rinkai reikės apie 4,5 tūkst. elektronikos inžinierių ir specialistų, apie 1,4 tūkst. orlaivių aptarnavimo inžinierių ir specialistų. Informacinių technologijų specialistų paklausa taip pat augs ir sieks maždaug 14 tūkst.

„Naujų investuotojų atėjimas į Lietuvą keičia darbo rinką ir jau šiandien matome, kad artimiausiu metu darbo rinkoje gerokai padidės inžinierių poreikis. Daugiausia jų įdarbins Kaune įsikūrusios ir dar įsikursiančios bendrovės. Ne vienus metus bendradarbiaudami su šalies aukštosiomis ir profesinėmis mokyklomis informavome jas apie šį poreikį ir tikimės, kad esant galimybei jos padidins šių specialybių studentų skaičių“, – teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktorius Gediminas Koryzna.

Programos „Kurk Lietuvai“ ir užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ iniciatyva užsienio kapitalo bendrovės siekia supažindinti moksleivius su aviacijos mechanikos, elektronikos inžinerijos ir IT specialybėmis. Profesinio orientavimo vizituose dalyvaus 9–12 klasių moksleiviai.

Įgyvendinant iniciatyvą „Ateities inžinieriai“ užsienio kapitalo bendrovės su įvairių sričių inžinierių darbo specifika supažindins daugiau nei 1000 į bendroves atvyksiančių šalies moksleivių.

Iniciatyvoje „Ateities inžinieriai“ dalyvauja ir moksleivius su inžinieriaus darbu supažindina „Ryanair“ orlaiviams techninę priežiūrą ir remontą atliekanti bendrovė KAMS, elektronikos technologijas gaminančios kompanijos „Kitron“, „Elinta“ bei „Littelfuse“ ir informacinių technologijų bendrovės NFQ, „Devbridge LT“, „CallCredit“ ir kitos. Moksleivių ekskursijos į šias įmones vyks iki pat pirmos birželio savaitės. Registruotis į šiuos vizitus kviečiamos visos šalies mokyklos projekto partnerio „Būsiu__“ interneto puslapyje http://busiu.eu/.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: