Pradinis / Grožis ir mada / Kolekciją nuotakoms Londone pristačiusi lietuvė: „Vestuvinės suknelės vertė – tai ne tik 5 metrai audinio“

Kolekciją nuotakoms Londone pristačiusi lietuvė: „Vestuvinės suknelės vertė – tai ne tik 5 metrai audinio“

Kai kurie dalykai gyvenime – tik vienam kartui. Bet jei pasirenki tinkamai – daugiau ir nereikia. Tik buvusios ar būsimos nuotakos supras, kaip nelengva išsirinkti vestuvinę suknelę. Ypač šiandien, kai atakuoja tokia stilių įvairovė. Bet pagalvokite, kokia norite būti nuotaka. Ar ta, kuri vos gali pajudėti ir kvėpuoti įsispraudusi į korsetą, kurios suknios uodegą neša minia vestuvininkų ir kurią, neatlaikiusią nepakeliamos įtampos, išmuša raudonis? Ar tokia, kuri lengvai plasnoja gėlėmis puoštoje salėje?

Dizainerė Sigita Janelionytė. „Kristinagasperas academy“ nuotr.

Dizainerė Sigita Janelionytė. „Kristinagasperas academy“ nuotr.

Pirmąją mados ženklo JAN SI vestuvinių suknelių kolekciją JAN SI BRIDAL pristatanti dizainerė Sigita Janelionytė būsimoms nuotakoms pataria apdarus vestuvėms rinktis kruopščiai ir pagalvoti ne tik apie suknelės grožį, bet ir apie kokybę, patogumą, sezoną. „Ir, žinoma, išlikite savimi bei nepamirškite jaunikio“, – šypsosi Londone gyvenanti ir kurianti Sigita.

S. Janelionytės vestuvinių suknelių kolekcija išsiskiria kokybe ir modernia elegancija. Dizainerė tarsi išlaisvina nuotakas iš korsetų ar tortus primenančių pūstų apdarų. Didžiausias dėmesys skiriamas patogumui ir kokybiškiems audiniams: kūnu lengvai ir švelniai plazdenantis šilkas, romantiški nėriniai ar tvirtas lino ir nailono mišinys. Karoliukais siuvinėta viskozė atkeliauja net iš Australijos. „Svarbiausia, kad nuotaka, vilkėdama mano siūtą suknelę, jaustųsi patogiai. Kirpimas turi puikiai atitikti klientės kūno formas, o audiniai būti tik kokybiški“, – sako JAN SI mados ženklo įkūrėja.

Sigita, kaip gimė pirmoji JAN SI BRIDAL kolekcija?

Kurdama drabužius gaudavau labai daug užklausų iš besiruošiančių tuoktis merginų. Taigi ji gimė iš poreikio ir mano aistros gražiems audiniams. Pirmąją JAN SI BRIDAL  kolekciją norėjau skirti visų sezonų nuotakoms. Karoliukais siuvinėtos suknelės ilgomis rankovėmis – besituokiančioms rudenį ar žiemą. Pavasarį suspindėti galite moderniai elegantiškomis metalizuoto audinio suknelėmis. Na o nėriniuotos šilko suknelės skirtos romantiškai vasaros nuotakai.

Kas jums svarbiausia kuriant vestuvinę suknelę?

Tiek kuriant JAN SI kolekciją, tiek siuvant sukneles pagal individualius užsakymus man labai svarbu, kad nuotaka, vilkėdama mano siūtą suknelę, jaustųsi patogiai. Kirpimas turi puikiai atitikti klientės kūno formas, o audiniai – būti kokybiški. Kad ir kokio pluošto suknelė būtų, pamušalui visada naudoju šilką, kuris maloniai priglunda prie kūno ir leidžia odai kvėpuoti. Taip pat labai svarbu suknelės dydis. Jis turi atitikti tikrus nuotakos matmenis, o ne tuos, kuriuos ji galbūt norėtų turėti. Dauguma mūsų trokštame atrodyti lieknesnės, bet, patikėkite, tinkamas dizainas, o ne dydžiu mažesnė suknelė yra geras sprendimas.

Minite kokybiškas medžiagas, audinius. Kokias naudojote šiai vestuvinių suknelių kolekcijai?

Naudojau tikrai daug įvairiausių audinių: tai ir šilkas, prancūziški nėriniai, viskozė, poliesterio, lino bei nailono mišiniai. Kai kurie audiniai vienetiniai, pirkti Prancūzijoje. Karoliukais siuvinėta viskozė gaminta Australijoje ir vien medžiagos gamyba trunka iki septynių savaičių.

Kokios šiuo metu vyrauja vestuvinių suknelių mados? Atrodo, jos tampa santūresnės, mažiau pompastikos, prabangos ir daugiau elegancijos.

Labai džiugu, kad nuotakos po truputį laisvėja, renkasi mažiau korsetinių suknelių, yra linkusios eksperimentuoti ne tik su kirpimais, bet ir su spalvomis. Taip pat smagu matyti, kad daugėja boho stiliaus nuotakų.

Ką manote apie tai, jog vis daugiau „high street“ parduotuvių pristato vestuvinių apdarų kolekcijas?

Tai puikus pasirinkimas nuotakoms, turinčioms mažesnį biudžetą ir standartinę figūrą. Mano favoritai – „Whistles“ tinklo kolekcija. Tačiau „high street“ parduotuvėje įsigyta suknia niekada nebus ta vienintelė ir nepakartojama, sukurta būtent tai nuotakai, pagal jos norus, charakterį, kūno linijas. Bet gerai, kad yra galimybė rinktis.

Su „high street“ viskas aišku: atėjai, pamatei, pasimatavai, jei tinka – nusipirkai. Kokia kūrybos eiga JAN SI ateljė?

Tiek kuriant individualiai, tiek užsakant iš kolekcijos suknelės gaminamos pagal būsimos nuotakos matmenis ir proporcijas, angliškai tai vadinama trumpai – „bespoke“. Kūrybos eiga dažniausiai būna tokia: pirmo susitikimo su nuotaka metu aptariame norimą modelį, audinius ir galimus pakeitimus, kurie tiktų prie individualios figūros ir klientės pageidavimų. Paskui vyksta pirmasis matavimas su „toile“ (pirminis variantas iš neoriginalios, panašios struktūros medžiagos). Ir tik tada kerpama suknelė iš originalaus audinio. Taigi iš viso gali prireikti 5–7 susitikimų. Tai tiesiog skirta nuotakoms, kurios nori dalyvauti savo svajonių suknelės kūrybiniame procese.

Dovilė Ilevičiūtė, www.londoniete.lt

Renatos Stonytės, „Kristinagasperas academy“ nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: