Pradinis / Mokslas ir švietimas / Konferencija „Ugdome karjerai“

Konferencija „Ugdome karjerai“

Spalio 28 d. Vilniaus edukologijos universitete vyko išskirtinė konferencija – karjeros konsultantų ir koordinatorių susitikimas. Renginio metu buvo kalbama apie tai, kaip paskatinti mokinius mokytis, kaip paruošti karjeros konsultantus. Taip pat vyko pastarųjų apdovanojimas. Renginį vedė profesionalus renginių vedėjas Dainius Palivonas ir karjeros konsultantė Ana Suchanova. Viso renginio metu buvo galima rinktis 3 paskaitas (seminarus) ir įgyti daugiau žinių, galinčių praversti bendraujant su moksleiviais.

Problema – vaiko nenoras mokytis

Kiekvieno iš tėvų svajonė – pavyzdingai besimokanti atžala. Tačiau labai dažnai tėvams tenka susidurti su vaikų nenoru eiti į mokyklą, tingėjimu daryti namų darbus. Tuomet iškyla klausimas: kaip tinkamai motyvuoti vaiką, padėti jam atrasti mokymosi džiaugsmą, kaip skatinti ruošti namų darbus, užsiimti papildoma veikla, rūpintis savo karjera ir lankyti pamokas.

Koordinatoriaus ir konsultanto tikslai

Tikriausiai tėvai net nesusimąsto, kaip sunku dirbti su mokiniais, ypač nenorinčiais mokytis. Ką tokiu atveju daryti, kokia koordinatoriaus misija – sužinojome šiame renginyje. Koordinatoriaus misija – suburti entuziastų grupę, sugebančią į veiklą įtraukti kuo daugiau moksleivių, suteikti jiems galimybę mokytis ir tobulėti norimoje srityje.

Labai svarbu, kad mokiniai suprastų, jog darbuotojas vertinamas pagal įgytas ir per praktiką įtvirtintas žinias, įgūdžius. Jei žmogui atrodo, kad jis kažką labai gerai moka, bet niekada to neišbandė praktiškai, jo talentas ir svajonė tirpsta labai greitai. Konsultantai ir yra tam, kad patartų karjeros, tobulinimosi klausimais.

Kas yra lyderystė ir vadyba?

Norime būti lyderiai ar bent jau užsiimti vadyba? Kiek iš mūsų galėtų pasakyti, kuo skiriasi lyderystė nuo vadybos? Lyderis – tai žmogus, galintis kūrybiškai mąstyti ir veikti netradicinėmis situacijomis, daryti įtaką kitiems asmenims, o vadyba – tai procesas, skirtas norimam ir užsibrėžtam tikslui pasiekti. Valdymo funkcijas sudaro: tikslų nustatymas, sprendimų parengimas, planavimas, organizavimas, motyvavimas, kontrolė ir t. t. Apie visa tai galėjome sužinoti Aurimo Ražanausko seminare.

Žodžio galia

Taip pat vyko įdomi ir naudinga paskaita apie žodžio galią. Sužinojome, kad labai svarbu neapkalbinėti žmonių, gavome puikų patarimą, kuris praverstų kiekvienam iš mūsų: bent mėnesį neapkalbinėti draugų, šeimos narių ir panašiai… Galbūt Jums pasirodys, kad neturite apie ką kalbėti, iš pradžių bus tikrai nelengva, tačiau pabandyti sakyti komplimentus kiekvieną dieną, susilaikyti nuo apkalbų yra labai naudinga tiek mums, tiek aplinkiniams.

Improvizacija – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis

Trečiąjį seminarą smagiai vedė aktorius, renginių vedėjas, improvizuotojas ir dar daugybės sričių specialistas Dainiaus Palivonas. Jis sugebėjo sudominti bene visą auditoriją. D. Palivonas teigė, kad improvizacija yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, tik mes apie tai negalvojame. Improvizacija – tai nenumatytas, netikėtas atlikimas, dainavimas, kalbėjimas, vaidinimas ir panašiai…

Projektas pritraukia vis daugiau moksleivių

Tad kaip mokyti vaikus? Gal per praktinius žaidimus, kalbantis, vedantis juos į muziejus ir panašiai?.. Nepamirškime, kad tėvų noras matyti vaiką sėkmingai besimokantį ir aplinkinių nuolatos daromas spaudimas gali sukelti vaiko priešiškumą, pyktį ar netgi menkavertiškumo jausmą.

Karjeros konsultantai visada pasiruošę moksleiviams ištiesti pagalbos ranką, padėti išbandyti save ar patobulėti norimoje srityje. Į mokymosi projektą įsitraukia vis daugiau moksleivių, jie nori mokytis, jiems tai labai įdomu.

Iš viso buvo surengta 16 konferencijų. Šią praktinę konferenciją Vilniaus regiono karjeros specialistams, savivaldybių ir švietimo centrų atstovams „Ugdome karjerai“ organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams tarė projekto vadovas Rimantas Pranskaitis ir Vilniaus regiono vyr. konsultantė Ala Pupininkienė. Pagrindinis pranešimas – Mildos Laužikaitės „Ką šiandieninė mokykla gali pasiūlyti ateities žmogui?“ LEU atstovių sveikinimo žodis.

LEKTORIAI: Laurynas Pečkaitis, Aurimas Ražanauskas, Saulius Žukas, Kasparas Laureckis ir Giedrė Laucytė, Daina Kremensienė, Sandra Navickaitė, Vakarė Samaleckaitė, Ilzė Butkutė, Giedrė Paliulienė, Kęstutis Mikolajūnas, Dainius Palivonas, Saulius Vasiliauskas, Vidutė Ališauskaitė, Aivaras Pranarauskas.

 

Parengė pilietė reporterė Greta Kondrataitė

Nuotraukos Saulutės Palivonaitės

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: